Najnovšie z témy: Vojna na Ukrajine
V Nemecku dostalo od začiatku vojny proti Ukrajine azyl 90 ruských zbehov a ľudí, ktorí odmietli vojenskú službu. Nemecké úrady dostali zhruba 3500 žiadostí o azyl od týchto osôb.
Ukrajinská armáda prelomila ruskú obrannú líniu pri obci Verbove v Zaporižskej oblasti, povedal pre CNN Olexandr Tarnavskyj, ktorý velí ukrajinskej protiofenzíve na juhu krajiny. Generál zároveň predpovedal väčší prielom v budúcnosti.

Pri ukrajinskom útoku na veliteľstvo ruskej Čiernomorskej flotily v Sevastopole zahynulo najmenej deväť ľudí, ďalších 16 ich bolo zranených, povedal šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky HUR Kyrylo Budanov. Medzi ranenými sú podľa neho generáli. Ukrajina tvrdí, že budovu ruského veliteľstva flotily zasiahla počas porady jej velenia.
Nikita Zadorov ako prvý Rus z NHL odsúdil vojnu: Vláda chce získať kontrolu ako v Severnej Kórei. „Je mi ľúto mladých ľudí, ktorí žijú v Rusku. Namiesto toho, aby sme vychovávali mladú generáciu, ich posielame na smrť,“ vraví.
Poľský premiér Morawiecki odkázal ukrajinskému prezidentovi Zelenskému, aby neurážal Poľsko a jeho obyvateľov. Reagoval tak na Zelenského vyjadrenia v OSN.
Kanada pošle Ukrajine v nasledujúcich troch rokoch dodatočnú vojenskú pomoc vo výške okolo 454 miliónov eur. Povedal to kanadský premiér Trudeau pred vystúpením ukrajinského prezidenta Zelenského v kanadskom parlamente.