Najnovšie z témy: Americké voľby 2024, Donald Trump
Joe Biden obvinil svojho politického rivala exprezidenta Donalda Trumpa i „extrémistických“ republikánov zo snahy rozvrátiť americké inštitúcie. Vyzval občanov krajiny, aby sa postavili za demokraciu.
Americká sudkyňa Tanya Chutkanová sa odmietla vzdať prípadu, v rámci ktorého je Donald Trump obvinený z marenia výsledkov volieb. Chutkanovú o stiahnutie sa z procesu žiadali Trumpovi právnici pre jej údajnú zaujatosť.
Republikánski kandidáti v druhej televíznej debate kritizovali Donalda Trumpa za to, že sa diskusii vyhol a namiesto nej predniesol prejav k štrajkujúcim zamestnancom detroitských automobiliek. Trump má medzi republikánskymi uchádzačmi jasne najvyššie preferencie.
Kampaň Roberta Fica vyzerá ako z manuálu Donalda Trumpa, obaja ignorovali dôležité televízne debaty, vzhliadajú k autokratickým režimom a útočia na inštitúcie vrátane armády. Spája ich aj téma údajného manipulovania volieb.
Bývalý americký prezident Trump sa pri budovaní svojho realitného impéria roky dopúšťal podvodu, rozhodol súd v New Yorku. Trump a jeho spoločnosť podvádzali okrem iného banky či poisťovne tým, že masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu v dokumentoch používaných pri uzatváraní obchodov a zabezpečovaní financovania.
Donald Trump si konšpiráciami úplne podmanil Republikánsku stranu a vedie nad Joeom Bidenom. Trumpova metóda je nasledovná – najprv príde s konšpiračnou teóriou, potom o nej neustále klame a sľubuje, že ju podporí dôkazmi. Tie nikdy neukáže verejnosti, ale vo všetkých nasledujúcich vyjadreniach sa tvári, že ich všetci videli.