Najnovšie z témy: Boris Kollár, Dnes píše, Domáce násilie, Sme rodina
Buďme vďační za Tomáša Janovica, píše Tomáš Ulej. „Pár slov, v ktorých je všetko. Celé romány v jednej vete, ktorá ťa zrazu celého obklopí.“
Pojem revolúcia má neraz protirečivé významy a interpretácie, píše historik Ivan Kamenec. „U nás sa voľakedy prijímala Marxova definícia, že revolúcie sú „lokomotívami dejín“. Za revolúciu sa podľa potreby vydávali aj rebélie, ktoré sledovali viac či menej partikulárne ciele jednotlivých národov, spoločenských vrstiev, náboženstiev. Inokedy sa zas revolúcia odmietala ako prejav zla a deštrukcie.“
Ako sa v Poprade ubránili reálnym satanským bytostiam, opisuje Samuel Marec. „Najprv ich vymyslia, potom povedia, že sú skutoční, a potom ich zakazujú ukazovať. Ale len niekedy a ako kde a ako kedy.“
O návrhu podľa paragrafu 363 exposlanca Martina Borguľu tentoraz rozhodoval prvý námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera. Keď Borguľovi začiatkom roka obvinenie rušili, rozhodnutie podpísal Maroš Žilinka.
Exposlanec Sme rodina Martin Borguľa je naďalej obvinený, generálna prokuratúra nevyhovela jeho návrhu podľa paragrafu 363. „Konštatovala, že v konaní nezistila žiadne porušenie zákona a dospela k záveru, že trestné stíhanie je v tomto štádiu trestného konania dôvodné“, informuje Úrad špeciálnej prokuratúry.
Nenažraní sa vracajú, píše Viliam Klimáček. „Voliči smerohlasu by mali byť spokojní, majú vo vláde svojich, no napriek tomu napätie v spoločnosti neslabne, naopak, silnie a prešlo do trvalej nenávisti.“