Najnovšie z témy: Andrej Danko, SaS, SNS
Práca opozičného poslanca je niekedy strata času, vraví v rozhovore Tomáš Szalay z SaS. „Prekvapilo ma, že aj koaliční poslanci sú ľudia z mäsa a kostí. Úplne prvý, s ktorým som sa takto stretol, bol Dušan Jarjabek. Toho som mal tridsať rokov zaškatuľkovaného ako HZDS alebo smeráckeho kovaného poslanca, a pripadal mi v rozhovore ako normálny človek.“
SaS zopakovala, že bude „hlasno kričať“ proti akémukoľvek zvyšovaniu daní. Reagovala tak na informáciu o koaličnej dohode na budúcoročnom rozpočte. Základné údaje však neboli zatiaľ zverejnené.

Národná lotéria Tipos má nové vedenie, vplyvnú funkciu získal aj bývalý futbalista Robert Vittek. Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Tiposu bude od piatka člen predsedníctva SNS, 31-ročný advokát Peter Deďo. Za SNS neúspešne kandidoval do parlamentu z 9. miesta.
Andrejovi Dankovi pridelilo ministerstvo vnútra štátnu ochranku, informuje Markíza. Šéf SNS má pritom ako podpredseda parlamentu nárok len na šoféra. Ministerstvo tvrdí, že „z taktických a bezpečnostných dôvodov“ sa k detailom nebude vyjadrovať.
V SNS nevylučujú, že ak Peter Pellegrini bude kandidovať za prezidenta, podporia ho. Vicepremiér Tomáš Taraba to podmieňuje tým, že Pellegrini akceptuje hodnoty SNS, poslanec Roman Michelko by rád videl spoločného koaličného kandidáta.

Shooty: V mene svätého Huberta