Najnovšie z témy: Duševné zdravie, Filmy, Životy žien
Hlavnú cenu Asociácie slovenských kameramanov získal Peter Bencsík za film Piargy. V kategórii televízny seriál medzinárodná porota ocenila Martina Žiarana za minisériu Herec, cenu za dokumentárny film získala Anna Smoroňová za portrét architekta Štefana Svetka z cyklu Ikony.
Film Karaoke blues, ktorý je práve v našich kinách, je ako liek na depresiu súčasného sveta, píše Jana Močková. Fínsky režisér Aki Kaurismäki natočil film o mužovi a žene, ktorí vyzerajú tak beznádejne ako dnešný svet. Ale len do momentu, keď sa im stretnú pohľady v karaoke bare.

Lekár Karol Mika ordinuje ešte aj v 96 rokoch a do dôchodku sa stále nechystá. „Jednoducho ma to baví, a keby som nevládal, tak nerobím. Ploty už nepreskakujeme a ako všetci, aj my máme pacientov, ktorí nám idú trošku na nervy, ale každého niekto musí liečiť,“ vraví.
Švédska atlétka Emilia Brangefältová patrila k veľkým talentom, po zdravotných problémoch zomrela samovraždou. „Moje telo sa vyplo, je ťažké žiť bez behu. Dva 48- a 45-kilometrové preteky za necelý mesiac boli na 21-ročné dievča zrejme príliš,“ napísala. Odborník upozorňuje rodičov a trénerov, že sú v živote dôležitejšie veci ako športové úspechy.
Keď niekto povie, že politik patrí na psychiatriu alebo že sa správa schizofrenicky, odsúva to pozornosť od reálnych problémov, ktorým ľudia so schizofréniou čelia, upozorňuje Kristína Janačková s diagnostikovanou schizofréniou. „Máme sťažený prístup k vzdelaniu, k zdravotnej starostlivosti a riešime mnoho sociálnych problémov,“ vraví v rozhovore.
Škola v Parchovanoch tvrdí, že neevidovala podnet na podozrenie zo šikany. Minulý týždeň tam zomrel 15-ročný žiak po tom, čo počas prestávky skočil zo strechy. Jeho rodičia pre Korzár povedali, že ich syna dlhé roky šikanovali spolužiačky, vysmievali sa z jeho výzoru a doberali si ho pre jeho postavu.