Najnovšie z témy: Ivan Korčok, KDH, LGBTI+
Takto rýchlo ešte Smer ľudí nenahneval, píše Roman Pataj v Newsfiltri. „Prešlo len šesť týždňov a jeden deň od vymenovania štvrtej Ficovej vlády, keď sa uskutočnili prvé protesty proti jej snahe zlikvidovať Úrad špeciálnej prokuratúry. Postup vládnej koalície je taký brutálny, bezohľadný a nebezpečný, že ak by opozícia zotrvala iba pri rečiach v parlamente, na plnej čiare by zlyhala.“

Pred úradom vlády sa začal spoločný protest SaS, PS a KDH proti rušeniu špeciálnej prokuratúry. Na bratislavskom Námestí slobody je medzi prítomnými okrem politikov aj bývalý policajný prezident Štefan Hamran.
KDH sa pripojí k obom dnešným opozičným protestom proti rušeniu špeciálnej prokuratúry. Jeden organizujú PS so SaS, druhý hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO). Predsedníčka klubu KDH Martina Holečková v stanovisku podotkla, že v takýchto veciach by opozícia mala postupovať jednotne.

V čom sa podobá a v čom líši prezidentská kampaň v roku 2019 a dnes: Aj vtedy verejnosť na kandidáta ľavice čakala do januára, Fico vyhlasoval, že Smer ho tají zámerne. V prieskumoch v decembri viedol Robert Mistrík, prím v kampani hrali najmä aktuálne domáce témy. Väčšina kandidátov vstúpila do súboja oveľa skôr ako v tomto roku.
Opozičné strany PS, KDH a SaS na štvrtok o 18.00 h zvolali pred úrad vlády protest proti rušeniu špeciálnej prokuratúry. “Odmietame túto deštrukciu právneho štátu,“ vyhlásil predseda PS Michal Šimečka.
Prezidentský kandidát Ivan Korčok kriticky komentoval návrh na zrušenie špeciálnej prokuratúry. „Pred voľbami sľubovali pokoj a odbornosť, namiesto toho tu máme toto, hoci na Slovensku máme asi tak 300 urgentnejších a dôležitejších problémov, ktoré by si zaslúžili rovnakú vervu, nasadenie a politickú odvahu,“ napísal s tým, že to robia spôsobom, ktorý keby bol osobnou pomstou a revanšom, nevyzeralo by to inak.