Najnovšie z témy: Príroda, Vesmír
Vedcom sa po prvý raz podarilo izolovať a dekódovať molekuly RNA dávno vyhynutého tvora. Išlo o 130-ročný exemplár tasmánskeho tigra, čo je ľudový názov vakovlka tasmánskeho.
India sa pokúsila obnoviť spojenie so svojím pristávacím modulom a roverom na Mesiaci, tieto snahy však zatiaľ neboli úspešné. Indická organizácia pre výskum vesmíru uviedla, že v pokusoch bude pokračovať.
Demokrati kritizujú megaprojekt prístavu s novým bazénom Harbour Park Vlčie hrdlo v Bratislave, v dôsledku ktorého chcú vyrúbať 90 hektárov lužného lesa. Prístav zasahuje do plánovaného Národného parku Podunajsko.
Národný park Malá Fatra označil tvrdenia Miroslava Suju (Republika) o vyberaní vstupného za lož. Suja pre konšpiračný denník Hlavné správy povedal, že riaditeľ parku na stretnutí Odborového zväzu Drevo, lesy, voda predstavil svoju víziu, podľa ktorej by turisti mali zaplatiť 10 eur za hodinu za bežný vstup a 16 eur za hodinu za zber hríbov.

Zvýšením zachytávania uhlíka v lesoch či v pôde Slovensko nedokáže pohltiť všetky emisie, ktoré produkujeme, vysvetľuje Zelený newsfilter. Niektorí politici balamutia voličov, že svoje emisie si vieme „upratať“ aj bez toho, aby sme znižovali ich produkciu. Nie je to pravda.
Galapágy oznámili prvé prípady vtáčej chrípky. Ostrovy v Ekvádore sú domovom jedinečných druhov vtákov, ktoré inšpirovali evolučnú teóriu. Ľudia sa chorobou neinfikujú okrem zriedkavých prípadov.