Najnovšie z témy: Boris Kollár, Ľudovít Ódor, Príroda, Sme rodina, Životné prostredie
Naše školstvo ustrnulo v 19. storočí, vraví outdoorový učiteľ Martin Kříž. „Aj keď sa nám podarí zmeniť štátne kurikulum, ťažko toto poňatie odbúrame u väčšiny učiteľov,“ hovorí v rozhovore. (čierna labuť)
Mimovládna iniciatíva My sme les vyzýva ministra životného prostredia Tomáša Tarabu, aby predložil dôkazy k svojmu tvrdeniu, že štátny výkup súkromných pozemkov v národných parkoch je špinavý realitný biznis mimovládok.
V Sabinove trištvrte roka chýbali kontajnery na papier, mesto ich osadilo až po upozornení. „Načasovanie vôbec nesúvisí s vami. Predtým to nešlo, pretože sme zbernými nádobami nedisponovali,“ tvrdí mesto. (čierna labuť)
V Japonsku sa množia prípady napadnutia človeka medveďom, od apríla už šesť ľudí zomrelo. Hoci sa medvede zvyčajne na konci novembra ukladajú na zimný spánok, hlad to mnohým z nich tento rok ešte nedovolil.
Nórska vláda sa dohodla s opozíciou na sprístupnení časti morského dna na ťažbu nerastných surovín. Vyvolalo to nahnevané reakcie ekológov, keďže ide o kontroverznú prax pre jej potenciálny vplyv na morské ekosystémy.
Ministerstvo životného prostredia vykúpi v národných parkoch od neštátnych vlastníkov pozemky za 2 milióny eur. Zvyšných približne 63 miliónov z plánu obnovy, ktoré boli na výkup určené, chce použiť na iné, zatiaľ nešpecifikované účely.