Najnovšie z témy: Igor Matovič, Jaroslav Haščák, Richard Sulík

Neúspešný kandidát Smeru Richard Glück, ktorý pred voľbami napadol Matoviča, bude pracovať pre štát. Na sociálnych sieťach to vo videu s nadpisom „Komunikácia štátu už nebude v rukách mimovládok“, oznámil nový šéf úradu vlády Juraj Gedra (Smer).
Mimoriadna schôdza parlamentu o Expe Dubaj by mohla byť podľa Petra Pellegriniho v utorok. Presadzoval ju Smer, chcel, aby poslanci požiadali Richarda Sulíka uhradiť údajné škody.
Vláda zruší Fond vzájomnej pomoci, ktorý počas pandémie vymyslel Igor Matovič. Neskôr jeho účel zmenili a slúžil aj na pomoc Ukrajine. Aktuálne je na transparentnom účte vyše 37-tisíc eur.
Robert Fico avizuje mimoriadnu schôdzu k možnému plytvaniu štátnych peňazí na Expe v Dubaji. Kritizuje vtedajšieho ministra hospodárstva Richarda Sulíka a tvrdí, že ho budú žiadať, aby nahradil údajnú škodu. Predseda SaS pripustil len chyby v účtovníctve a nedodržiavanie administratívnych postupov.
Richard Sulík uviedol, že po skončení tlačovej konferencie sa už k výstave v Dubaji nebude vyjadrovať. „Urobím to tak dzurindovsky,“ povedal a dodal, že dnes zostane pred novinármi, kým budú akékoľvek otázky.
Richard Sulík znova obhajoval svoje kroky pri organizácii slovenského pavilónu na svetovej výstave v Dubaji. Tvrdil, že projekt oživil v časovej tiesni po nečinnosti predchádzajúcej vlády a Slovensko zaň získalo viaceré ocenenia. Reagoval tak na kritickú správu NKÚ.