Najnovšie z témy: Klimatická kríza
Nemecko zažíva druhú najteplejšiu jeseň od začiatku meraní. Od septembra doteraz bola priemerná teplota 11,5 stupňa, čo je o 2,7 stupňa viac ako hodnota v období rokov 1961 – 1990. Teplejšia bola len jeseň v roku 2006. (spiegel, tasr)
V Prešove postaví fabriku pre 500 ľudí popredný americký koncern Rheem Global Water. Rozbehne tam výrobu zásobníkov teplej vody pre tepelné čerpadlá a iné energetické zariadenia. Investíciu Američania zrealizujú prostredníctvom svojej holandskej dcéry DeJong, ktorá ich vlani posunula na európsky trh.
Na klímu myslíme pri každom projekte, hovorí v rozhovore nová šéfka Európskej investičnej banky na Slovensku Zuzana Kaparová. Podľa nej nie je klimatická neutralita iba environmentálny cieľ, ale aj základná podmienka, aby sa Európa vymanila z okov závislosti od hŕstky vývozcov fosílnych palív. (euractiv)

Rýnom prechádzajú tri štvrtiny európskej riečnej dopravy, trápi ho však znečistenie a po novom aj suchá. Boli sme sa pozrieť, prečo táto rieka tak veľmi ovplyvňuje ekonomiku a kultúru celej Európy a čo má spoločné s Dunajom.
Z Londýna odštartoval prvý let Virgin Atlantic cez Atlantický oceán poháňaný len udržateľným palivom. Aerolínie ho považujú za ukážku toho, že ekologickejší spôsob lietania je možný. Problémom zostáva nedostatočná ponuka pohonných látok.
Investície do startupových inovácií na ochranu klímy podľa PwC tento rok klesli o 40 %. Celkové investície do startupov sa prepadli ešte výraznejšie, a to o polovicu na 638 miliárd dolárov.