Najnovšie z témy: Hoaxy a propaganda, Umelá inteligencia

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová dá peniaze, ktoré mali byť využité na boj proti dezinformáciám, na opravu strechy Slovenskej filharmónie a podporu knižníc. V rámci eurofondovej výzvy sa malo na boj proti hoaxom rozdeliť 300-tisíc eur.
Amazon predstavil četbot pre firmy, volá sa Amazon Q a dokáže zhrnúť dokumenty alebo navrhovať texty. Firma chce konkurovať podobným službám, ktoré ponúkajú Microsoft a Google.
Lekár Karol Mika, ktorý ešte aj v 96 rokoch ordinuje, počas pandémie bojoval proti hoaxom a sám sa stal obeťou jednej dezinformácie. Ktosi o ňom tvrdil, že podporuje zaručený liek proti koronavírusu a je proti očkovaniu. „Je to lož na lož. Nevedeli mi ani nacionálie poriadne vypísať a manželku Martu nazvali nejakým iným exotickým menom. Nebolo toho, kto by to dal z internetu preč,“ vraví.
Každá ôsma súkromná firma v Nemecku využíva umelú inteligenciu, uviedol štatistický úrad Destatis. Rozšírenejšia je vo veľkých podnikoch, najčastejšie sa využíva v oblasti účtovníctva a v službách súvisiacich s bezpečnosťou IT.
Rusko zaradilo hovorcu spoločnosti Meta Andyho Stona na zoznam hľadaných osôb. Samotnú Metu, ktorá vlastní sociálne siete Facebook a Instagram, pritom Moskva už od vlaňajšieho roka kvalifikuje ako „extrémistickú organizáciu“.
Google zavádza do svojho reklamného systému nové nástroje umelej inteligencie. AI pomôže od písania nadpisov až po vytváranie a úpravu obrázkov. Je to ďalší krok k tomu, aby si kampaň dokázali spustiť aj takí inzerenti, ktorí boli doteraz limitovaní rôznymi technickými obmedzeniami.