Najnovšie z témy: História, Poľské voľby, Rozhovory, Vladimir Putin

Tu nejde o mňa, ale o to, že ministerka by chcela mať dosah na to, čo sa vystaví a čo nie, vraví v rozhovore umelec Andrej Dúbravský, ktorého obraz pohoršil Martinu Šimkovičovú. „Ministerke nejde o umenie a už vôbec nie o to, aby pred mojou tvorbou niekoho ochránila,“ myslí si Dúbravský. „Jej ide len o pozornosť na sociálnych sieťach.“
Lekár má vždy poučiť pacienta o tom, čo ide robiť a ako to urobí, hovorí psychologička Ivana Skoumalová. „Bohužiaľ, stále je bežnou praxou, že zdravotník alebo zdravotníčka nehľadia na psychiku ľudí, teda čo prežívajú, keď vstupujú do zdravotníctva a sú často veľmi zraniteľní.“ V rozhovore rozpráva aj o tom, kedy sa sama stretla s hrubým správaním zdravotníka.
Symbolmi zmeny spoločenského postavenia žien v úvode 20. storočia bola aj móda či účesy. Príkladom je bubikopf či „chlapčenský účes“, ktorý sa stal trendom aj v medzivojnovom Československu, hoci zďaleka nemožno povedať, že by bol všeobecne akceptovaný. (historylab)

Mlčanie vo vzťahu je ako trest, hovorí psychoterapeutka Magdaléna Frecer. Tvrdí, že v našom kultúrnom prostredí nie sme zvyknutí hovoriť priamo o tom, čo cítime a čo potrebujeme. „Vyjadriť priamo svoj názor, opísať svoju emóciu alebo potrebu môže byť pre niekoho ako adrenalínový šport.“
Málokedy stáli dve Ruská v takom ostrom kontraste, pripomína Nina Chruščovová. „Zatiaľ čo Moskva a Petrohrad smútia z dôvodu izolácie od zvyšku sveta, provincie berú vážne Putinovu nevraživosť voči všetkému, čo nie je ruské.“
Novému riaditeľovi Nemocnice sv. Michala Ladislavovi Kuželovi neprekáža, že politici Smeru spochybňovali očkovanie a rúška. „Ja som to neriešil,“ hovorí gastroenterológ v rozhovore a vysvetľuje aj svoje vzťahy s vládnymi politikmi.