Najnovšie z témy: Hlas, Peter Pellegrini, Voľby 2023
Minister investícií Richard Raši (Hlas) by chcel zmenu počtu volebných obvodov už v parlamentných voľbách v roku 2027. Vníma však, že na zmenu ústavy nemá koalícia v parlamente dostatok hlasov. Podpredseda SaS Branislav Gröhling je proti tejto zmene, považoval by to za podvod na voličoch.
Predseda parlamentu Peter Pellegrini vo štvrtok navštívi Česko, kde sa stretne s premiérom Petrom Fialom, prezidentom Petrom Pavlom a predsedami senátu i snemovne. Na návšteve Česka je dnes premiér Robert Fico.
Spor medzi ministrom práce Erikom Tomášom a SNS nie je vyriešený. Minister Tomáš sa pýta SNS a Rudolfa Huliaka, ktorí odmietajú zrušiť rodičovský dôchodok, či si peniaze nezaslúžia aj seniori bez detí.

Prezidentský prieskum AKO: Peter Pellegrini by zbieral hlasy aj medzi voličmi opozície, pred Ivanom Korčokom má zatiaľ pomerne výrazný náskok. Podľa prieskumu by predseda parlamentu získal 40 %, zatiaľ čo Korčok 30,4 %.

Hlas a Smer ponúkali funkciu rómskeho splnomocnenca opozícii. Podľa informácií Denníka N oslovili Vladimíra Ledeckého z SaS a Ábela Ravasza, ktorý za SaS kandidoval. Smer si nakoniec vybral Alexandra Daška, svojho kandidáta z Banskej Bystrice.
Mám svoje hodnoty, viem sa postaviť, keď sa prekročí hranica, hovorí minister školstva Tomáš Drucker z Hlasu. Aj on trvá na tom, že ak Peter Pellegrini vyhrá prezidentské voľby, Hlas sa nebude zlučovať so Smerom. „Možnože strana Hlas ešte v budúcnosti pohltí nejaké strany, ak budú také k dispozícii,“ vraví v rozhovore.