Najnovšie z témy: Ficova vláda, Robert Fico, Tomáš Taraba
Ak by noví prokurátori v rozbehnutých kauzách, ktoré spadali pod špeciálnu prokuratúru, stiahli obžaloby, ľudia by s tým už mali problém. „Podceňuje sa, že ľudia tomu nerozumejú. Ale tomu by rozumeli, že všetky dôkazy nasvedčujú tomu, že bol spáchaný trestný čin a kto ho spáchal a naraz sa z ničoho nič z toho urobí iba papier, na ktorom bude napísané, že to končí,“ myslí si predseda súdnej rady Ján Mazák.
Prezidentský kandidát Ivan Korčok kriticky komentoval návrh na zrušenie špeciálnej prokuratúry. „Pred voľbami sľubovali pokoj a odbornosť, namiesto toho tu máme toto, hoci na Slovensku máme asi tak 300 urgentnejších a dôležitejších problémov, ktoré by si zaslúžili rovnakú vervu, nasadenie a politickú odvahu,“ napísal s tým, že to robia spôsobom, ktorý keby bol osobnou pomstou a revanšom, nevyzeralo by to inak.
Úrad na ochranu oznamovateľov kritizuje novelu, ktorou Ficova vláda zasahuje do statusov chránených oznamovateľov. Ochranu chce spätne zobrať aj policajtom okolo Jána Čurillu. Úrad vraví o politickom zásahu vyriešiť bez diskusie konkrétne kauzy.

Vymeniť Daniela Lipšica na čele špeciálnej prokuratúry vláde nestačí. Bolo by to veľmi málo na to, aby dokázala koalícia zbrzdiť trestné procesy, povedal Ján Mazák, predseda súdnej rady. „Zostali by na polceste, ak by sa vôbec na polcestu dostali.“ Za zrušením špeciálnej prokuratúry vidí jediný cieľ. Úspešnú inštitúciu chcú podľa neho odstaviť od toho, aby dokončila niektoré veľmi citlivé kauzy.

Aktuálny Danglár: Spláchnuté
Progresívne Slovensko podá avizovanú ústavnú sťažnosť na zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, oznámil predseda strany Michal Šimečka. „Budeme protestovať aj vo verejnom priestore. Spravíme všetko pre to, aby vládnej koalícii tento zámer neprešiel ľahko a voči týmto svojim krokom pocítila aj odpor verejnosti,” povedal Šimečka.