Najnovšie z témy: História, Iné podcasty Denníka N, Izraelsko-palestínsky konflikt
Najmenej 45 ľudí zomrelo pri izraelskom vzdušnom údere na obytné domy v Dajr Balah v centrálnej časti Pásma Gazy. Informovala Reuters s odvolaním sa na miestnych zdravotníkov a dodala, že nie je schopná sa do oblasti dostať, aby informáciu preverila.
Holandsko vrátilo Srí Lanke šesť historických artefaktov, ktoré z krajiny vzalo pred viac ako 250 rokmi počas koloniálneho obdobia. Vystavia ich v srílanskom Národnom múzeu v Kolombe.
Libanonský vojak zahynul pri izraelskej paľbe na vojenské stanovište na juhu krajiny, uviedla to libanonská armáda s tým, že traja ďalší vojaci sa zranili.
Izraelská armáda je v centre mesta Chán Júnis na juhu Pásma Gazy, uviedol jeden z izraelských veliteľov. Vojaci tam podľa neho zvádzajú najťažšie boje od začiatku pozemnej ofenzívy.
Vo veku 90 rokov zomrela Juanita Castrová, sestra Fidela a Raula Castrovcov. Desiatky rokov bola odporkyňou vlády kubánskej komunistickej strany, ktorú jej bratia viedli od roku 1959, a od roku 1964 žila v Spojených štátoch v exile.
Izrael tvrdí, že Hamas dal rukojemníkom pred prepustením lieky na upokojenie. Podľa zástupkyne ministerstva zdravotníctva tak mali pôsobiť pokojne a šťastne, napriek fyzickej a psychickej traume, ktorej boli v Pásme Gazy vystavení. (čtk, times of israel)