Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Fico oberá budúcich dôchodcov, aby sa mohol líškať tým súčasným
- Vláda ukázala, ako chce zvýšiť dane, na deň ústavy už nemá byť voľno
- Únia autodopravcov Slovenska prerušila blokádu hraničného priechodu s Ukrajinou, hoci EÚ neustúpila
- Slovenská ekonomika spomalila medziročný rast na 1,1 percenta, štatistický úrad potvrdil svoj prvý odhad
- Agentúra Moody’s znížila výhľad ratingu Číny, zdôraznila obavy z dlhu druhej najväčšej svetovej ekonomiky
Najnovšie z témy: Ceny energií, Klimatická kríza, Nemecká ekonomika
Energetický regulačný úrad prerátal indikatívne ceny plynu a elektriny pre väčších odberateľov na budúci rok. Tieto ceny ÚRSO nereguluje, rozhodujúce bude, čo si dodávatelia vypýtajú v cenníkoch. Bude však možné porovnať si ich s úradnými výpočtami.
Tomáš Taraba opakovane neodpovedal na otázku, aký je jeho program a s kým sa plánuje stretnúť na svetovej klimatickej konferencii v Dubaji. Minister životného prostredia minulý týždeň avizoval, že program zverejní.
Katalánsko sa chystá dovážať po mori pitnú vodu, pokiaľ v najbližších mesiacoch v regióne zasiahnutom silným suchom výrazne nezaprší. Plán tamojšej vlády však vyvolal obavy v okolitých regiónoch, kde zrážky boli v uplynulých mesiacoch taktiež nedostatočné.
EÚ zvažuje sprísnenie kontrol cenového stropu na vývoz ruskej ropy do tretích krajín, ktorý platí od vlaňajšieho decembra. Brusel chce sprísniť monitorovanie a požiadavky na dokumentáciu, pretože nástroj nefunguje podľa plánu.
Nemecká vláda čelí najväčšej kríze od začiatku svojho vládnutia. Po verdikte ústavného súdu o dlhovej brzde musí zalepiť 17-miliardovú dieru v budúcoročnom rozpočte. V trojfarebnej koalícii to vytvára spory, ktoré ju môžu v krajnom prípade definitívne rozdeliť.
Extrémne prejavy počasia spôsobili v rokoch 2011 až 2020 menší počet obetí než v predchádzajúcich dekádach. Vzniknuté ekonomické škody však vzrástli. V správe o klíme v minulej dekáde to uviedla Svetová meteorologická organizácia.