Denník E

Najnovšie články© N Press s.r.o.

„Tu žijú a pracujú aj iní ľudia, nielen učitelia. Skôr…

„Tu žijú a pracujú aj iní ľudia, nielen učitelia. Skôr by som uvítal, keby si sadli za rokovací stôl a spolupracovali pri príprave rozpočtu na rok 2017.“ Aj takto odpovedal premiér Fico na otázku, či časť peňazí z lepšieho výberu daní a odvodov pôjde na vyššie platy učiteľov.

„Vyrovnaný rozpočet pri eliminácii rizík, akým je imigračná kríza, je realistický na Slovensku v roku 2018,““povedal Fico v súvislosti s aktuálnou daňovou prognózou, ktorá výrazne zlepšila odhad, koľko štát vyberie na daniach a odvodoch.

„Ale je to bez krytia vládnych priorít,“ dodal minister financií Kažimír.

Štát bude mať zrazu o 400 miliónov eur viac. To je asi toľko, čo žiadajú učitelia pre školy, napísali sme v piatok.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na editori@dennikn.sk.

Dnes na DennikE.sk

  • Ekonomický newsfilter: Štatistici potvrdili, že v júni sa ľudia vrátili do obchodov a šetrili len mierne
Zdieľať

Koronavírus u výrobcu dýchacích prístrojov: Kedy sa rozbehneme, nevieme, no nakazených zatiaľ máme len vo výrobe pre zubárov

Spolumajiteľ Chirany Medical Oskar Baranovič. Foto - archív firmy
Spolumajiteľ Chirany Medical Oskar Baranovič. Foto – archív firmy

Firme Chirana Medical po potvrdení koronavírusu u niekoľkých zamestnancov hrozí zatvorenie výroby. Jediného väčšieho výrobcu dýchacích prístrojov u nás našťastie nákaza zasiahla počas celozávodnej dovolenky a pozitívny test majú zatiaľ iba pracovníci z výroby prístrojov pre stomatológov.

Minúta po minúte

Zdieľať

Nissan sa dohodol s odborármi, že odloží uzavretie troch tovární v Barcelone o rok, teda na december 2021. Závody zamestnávajú okolo 3000 ľudí a nepriamo poskytujú práci ďalším 20-tisícom.

Automobilka podľa Reuters v rámci dohody sľúbila, že do konca budúceho roku neprikročí v týchto závodoch k masovému prepúšťaniu zamestnancov. Odborári sa zase zaviazali, že od 24. augusta sa v továrňach začne postupne obnovovať výroba po tom, čo zamestnanci začiatkov mája vstúpili do štrajku. (čtk)

Zdieľať

Pokles predaja nových áut v Nemecku sa v júli výrazne spomalil, registrovali ich takmer 315-tisíc. To je medziročne o 5,4 % menej, v júni sa predaj prepadol o tretinu.

„To bol zatiaľ najmenší pokles v tomto roku,“ uviedol zväz automobilového priemyslu VDA. Upozornil však, že automobilový sektor zostáva „pod enormným tlakom“. Za prvých 7 mesiacov v roku 2020 počet registrácií nových áut medziročne klesol o 30,1 % na 1,52 milióna.

Dôvodom začiatku zotavovania sú zrejme aj vládne opatrenia, ako je dočasné zníženie DPH, ktoré začalo platiť v júli. (tasr)

Za vaše predplatné

Predplaťte si informačného asistenta o ekonomike

Kúpiť predplatné

Aktivujte si ranný Ekonomický Newsfilter

Pozrite si ukážkuAktivovať