„Tu žijú a pracujú aj iní ľudia, nielen učitelia. Skôr by som uvítal, keby si sadli za rokovací stôl a spolupracovali pri príprave rozpočtu na rok 2017.“ Aj takto odpovedal premiér Fico na otázku, či časť peňazí z lepšieho výberu daní a odvodov pôjde na vyššie platy učiteľov.

„Vyrovnaný rozpočet pri eliminácii rizík, akým je imigračná kríza, je realistický na Slovensku v roku 2018,"“povedal Fico v súvislosti s aktuálnou daňovou prognózou, ktorá výrazne zlepšila odhad, koľko štát vyberie na daniach a odvodoch.

„Ale je to bez krytia vládnych priorít,“ dodal minister financií Kažimír.

Štát bude mať zrazu o 400 miliónov eur viac. To je asi toľko, čo žiadajú učitelia pre školy, napísali sme v piatok.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Protesty učiteľov

16. novembra organizuje Iniciatíva slovenských učiteľov Sprievod svetiel. „Cieľom akcie je zahasiť pasivitu v nás a zažať svetielko našej občianskej angažovanosti.“ V Bratislave sa začne sprievod o 17.11 na Námestí slobody a povedie na Rybné námestie. Sprievod bude aj v Martine o 17.11 od Mestskej scény cez Divadelné námestie v Martine.

Iniciatíva slovenských učiteľov ukončila stupňovaný štrajk, ktorý trval od 13. septembra. Zapojilo sa zhruba 2500 učiteľov. Teraz by podľa iniciatívy mali pokračovať odbory, ktoré by mali presadzovať vyššie zvýšenie platov. Ak sa im to nepodarí, nemali by podpísať kolektívnu zmluvu.

Iniciatíva slovenských učiteľov zrušila štrajk naplánovaný na 13. októbra. Na ten deň je totiž vyhlásený štátny smútok súvisiaci s pohrebom Michala Kováča. Stupňovaný štrajk bude pokračovať v stredu 19. októbra.

Minister školstva Peter Plavčan odmieta, aby sa platy učiteľov regionálne diferencovali. „Viem si skôr predstaviť, že by sme diferencovali platy na základe toho, či sú učitelia ochotní využívať nové metódy výučby, aká je kvalita vzdelávania, akí sú náchylní na sebe pracovať,“ povedal Plavčan v relácii Sobotné dialógy.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 91324 z vás dostáva správy e-mailom