Poobede budú v Bratislave, Žiline a v Košiciach

protestné bubnovacie pochody zamestnancov a študentov vysokých škôl, ako aj zamestnancov regionálneho školstva a sympatizujúcich rodičov.

Pochod v Bratislave sa začína o 16.00 h na Šoltésovej ulici pred budovou Pedagogickej fakulty UK. Bude pokračovať na Námestie SNP (17.00), odkiaľ sa presunie okolo Slovenskej technickej univerzity na Námestie slobody (17.30).

Po pochode sa od 19.00 h koná sprievodný program v Moyzesovej sieni v budove Filozofickej fakulty UK – vchod z Vajanského nábrežia. Súčasťou podujatia je činoherné predstavenie Divadla DPM a koncert bratislavskej punkovej skupiny Rozpor.

Pochod v Žiline sa začína o 16.30 na Mariánskom námestí.

Pochod v Košiciach sa začína o 17.30 pred budovou Technickej univerzity. Bude pokračovať na Hlavnú ulicu. Cestou pozdraví zdravotné sestry, ktorých protest sa koná v mestskom parku.

Pochod sa skončí na Dominikánskom námestí, kde sa o 18.00 h začína Angažovaná párty. Po zhromaždení program pokračuje v Tabačke Kulturfabrik od 21.00.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Protesty učiteľov

Koaličná rada rozhodne, či sa platy učiteľov zvýšia od septembra tohto roka alebo až od januára 2018. V reakcii na rozhodnutie odborárov nepodpísať memorandum o sociálnom zmieri to oznámil Most. (tasr)

Najčítanejšie

| |