Poobede budú v Bratislave, Žiline a v Košiciach

protestné bubnovacie pochody zamestnancov a študentov vysokých škôl, ako aj zamestnancov regionálneho školstva a sympatizujúcich rodičov.

Pochod v Bratislave sa začína o 16.00 h na Šoltésovej ulici pred budovou Pedagogickej fakulty UK. Bude pokračovať na Námestie SNP (17.00), odkiaľ sa presunie okolo Slovenskej technickej univerzity na Námestie slobody (17.30).

Po pochode sa od 19.00 h koná sprievodný program v Moyzesovej sieni v budove Filozofickej fakulty UK – vchod z Vajanského nábrežia. Súčasťou podujatia je činoherné predstavenie Divadla DPM a koncert bratislavskej punkovej skupiny Rozpor.

Pochod v Žiline sa začína o 16.30 na Mariánskom námestí.

Pochod v Košiciach sa začína o 17.30 pred budovou Technickej univerzity. Bude pokračovať na Hlavnú ulicu. Cestou pozdraví zdravotné sestry, ktorých protest sa koná v mestskom parku.

Pochod sa skončí na Dominikánskom námestí, kde sa o 18.00 h začína Angažovaná párty. Po zhromaždení program pokračuje v Tabačke Kulturfabrik od 21.00.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Protesty učiteľov

16. novembra organizuje Iniciatíva slovenských učiteľov Sprievod svetiel. „Cieľom akcie je zahasiť pasivitu v nás a zažať svetielko našej občianskej angažovanosti.“ V Bratislave sa začne sprievod o 17.11 na Námestí slobody a povedie na Rybné námestie. Sprievod bude aj v Martine o 17.11 od Mestskej scény cez Divadelné námestie v Martine.

Iniciatíva slovenských učiteľov ukončila stupňovaný štrajk, ktorý trval od 13. septembra. Zapojilo sa zhruba 2500 učiteľov. Teraz by podľa iniciatívy mali pokračovať odbory, ktoré by mali presadzovať vyššie zvýšenie platov. Ak sa im to nepodarí, nemali by podpísať kolektívnu zmluvu.

Iniciatíva slovenských učiteľov zrušila štrajk naplánovaný na 13. októbra. Na ten deň je totiž vyhlásený štátny smútok súvisiaci s pohrebom Michala Kováča. Stupňovaný štrajk bude pokračovať v stredu 19. októbra.

Minister školstva Peter Plavčan odmieta, aby sa platy učiteľov regionálne diferencovali. „Viem si skôr predstaviť, že by sme diferencovali platy na základe toho, či sú učitelia ochotní využívať nové metódy výučby, aká je kvalita vzdelávania, akí sú náchylní na sebe pracovať,“ povedal Plavčan v relácii Sobotné dialógy.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 91324 z vás dostáva správy e-mailom