Poobede budú v Bratislave, Žiline a v Košiciach

protestné bubnovacie pochody zamestnancov a študentov vysokých škôl, ako aj zamestnancov regionálneho školstva a sympatizujúcich rodičov.

Pochod v Bratislave sa začína o 16.00 h na Šoltésovej ulici pred budovou Pedagogickej fakulty UK. Bude pokračovať na Námestie SNP (17.00), odkiaľ sa presunie okolo Slovenskej technickej univerzity na Námestie slobody (17.30).

Po pochode sa od 19.00 h koná sprievodný program v Moyzesovej sieni v budove Filozofickej fakulty UK – vchod z Vajanského nábrežia. Súčasťou podujatia je činoherné predstavenie Divadla DPM a koncert bratislavskej punkovej skupiny Rozpor.

Pochod v Žiline sa začína o 16.30 na Mariánskom námestí.

Pochod v Košiciach sa začína o 17.30 pred budovou Technickej univerzity. Bude pokračovať na Hlavnú ulicu. Cestou pozdraví zdravotné sestry, ktorých protest sa koná v mestskom parku.

Pochod sa skončí na Dominikánskom námestí, kde sa o 18.00 h začína Angažovaná párty. Po zhromaždení program pokračuje v Tabačke Kulturfabrik od 21.00.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Protesty učiteľov

Koaličná rada rozhodne, či sa platy učiteľov zvýšia od septembra tohto roka alebo až od januára 2018. V reakcii na rozhodnutie odborárov nepodpísať memorandum o sociálnom zmieri to oznámil Most. (tasr)

Končiaci minister školstva Plavčan verí, že bude pokračovať zvyšovanie platov učiteľov podľa dohody. Reagoval tak na rozhodnutie odborárov nepodpísať memorandum, ktoré malo zaručiť sociálny zmier až do roku 2020. (tasr)

Najčítanejšie

| |