Rodina Milana Lučanského sa opäť snaží o obnovenie vyšetrovania jeho smrti z konca roka 2020. Splnomocnený zástupca Miroslav Radačovský dal nové podanie na Úrad inšpekčnej služby, hoci smrť bývalého policajného prezidenta vo väzbe už prešetrili a uzavreli.
Radačovský tvrdí, že má nové skutočnosti. „Nové skutočnosti, ktoré ak by po vykonaní dôkazov boli vyhodnotené v zmysle môjho podania, tak by doposiaľ právoplatné závery boli iné,“ povedal právny zástupca.
Inšpekcia podanie od rodiny potvrdila. Bližšie sa k nemu zatiaľ nevyjadruje.
O otvorení prípadu samovraždy Lučanského hovoril koncom októbra aj minister obrany Robert Kaliňák (Smer). V diskusii RTVS povedal, že do prípadu sa chce opätovne zapojiť aj vláda a obrátiť sa chcú na generálnu prokuratúru. Kaliňák tvrdil, že prokuratúra úmrtie bývalého policajného prezidenta, ktorého obvinili v decembri 2020 z korupcie, nevyšetrila dostatočne.
Prokuratúra aj policajná inšpekcia prípad niekoľkokrát prešetrovali a dospeli k záveru, že pri Lučanského smrti nedošlo k cudziemu zavineniu.
Kaliňák sa s bývalým policajným prezidentom osobne poznal. Keď v roku 2020 Lučanský zomrel, bol súčasný minister obrany mimo politiky. Práve smrť policajného generála však spôsobila, že sa do politiky vrátil, vyhlasoval Kaliňák. (tasr, n)




Týždňový newsfilter: Robert Fico pokračuje vo vykosťovaní KDH
Trumpov svet (294. deň): Vrátiš sa ako vrece mŕtvoly. Čo prežili Venezuelčania deportovaní do Salvádora
Ekonomický newsfilter: Vláde zrejme vyjde trik na Európsku komisiu



Norris už má k titulu bližšie než súperi, pomohlo mu aj vypadnutie najväčšieho rivala

Ako to číta Ivan Mikloš: Je Čína na vzostupe či na ústupe?
Vyrastala som s veľmi egocentrickou matkou. Ako mám pracovať so svojím strachom, že raz sama nebudem dobrou mamou?

Ráno s NHL: Syndróm druhej sezóny pre neho neplatí. Ako sa výnimočný Celebrini stáva jedným z najlepších v lige