Ruská propaganda je oveľa sofistikovanejšia než propaganda Sovietskeho zväzu.

Zameriava sa na vytváranie nejednoznačnosti, neistoty, nedôvery, v snahe zneistiť ľudí tak, aby nevedeli, komu veriť. Na konferencii Globsec to vyhlásil predseda Vojenského výboru Severoatlantickej aliancie Petr Pavel.

„Rusko je v tomto veľmi zručné. Používa rôzne cesty ako napríklad finančné podpory rôznych think-thankov, spoločností či priateľov čohokoľvek,“ uviedol Pavel. Bojovať s takouto propagandou je podľa jeho slov ťažká úloha, keďže ide o činnosť, ktorá prebieha na viacerých úrovniach.

Ruská propaganda podľa jeho slov veľmi dobre využíva tiež chyby NATO v oblasti strategickej komunikácie. „NATO uznáva, že strategická komunikácia smerom k verejnosti a vonkajšiemu publiku nie je dokonalá. V tejto oblasti máme ešte veľa práce,“ dodal.

Pavel verí, že ak NATO bude schopné pripustiť si chyby a poučiť sa z nich, bude to pre Alianciu omnoho lepšie, ako považovať každú svoju aktivitu za obrovský strategický úspech. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

Exposlankyňa katalánskeho parlamentu Anna Gabrielová zostane vo Švajčiarsku a nedostaví sa zajtra na Najvyšší súd v Madride, ktorý ju vyšetruje kvôli snahám o nezávislosť Katalánska. V tom prípade na ňu sudca – ako na šiesteho katalánskeho politika – zrejme vydá medzinárodný zatykač. (el país)

Nemeckému Benčíkovi hrozia smrťou. O jeho príbehu píše spisovateľ Michal Hvorecký. Dve nesúvisiace skutočnosti a fakt, že sa Richard Gutjahr oženil s izraelskou političkou, postačili na rozpútanie monštruóznej sprisahaneckej kampane.

Najčítanejšie

| |