Žiakom niektorých ročníkov v základných, ale aj stredných školách budú na začiatku nového školského roka chýbať učebnice. Podľa ministerstva školstva sa problém týka predmetov, pri ktorých učebnica nie je kľúčovým nástrojom.

Na prvom stupni základnej školy ide o učebnice informatickej výchovy a výtvarnej výchovy. Na druhom stupni zas bude nedostatok učebníc v predmetoch etika, náboženská výchova, informatika a technika.

Problém s nedostatkom učebníc neobíde ani stredné školy. Chýbať bude geografia pre prvý ročník gymnázií, občianska výchova pre štvrtý ročník gymnázií, ako aj literatúra pre štvrtý ročník gymnázií s vyučovacím jazykom maďarským. „V tomto prípade školy pracujú so starými učebnicami, využívajú rôzne internetové zdroje, resp. iný didaktický materiál,“ dodalo ministerstvo školstva.

Do školských lavíc zasadne v pondelok 5. septembra približne 676-tisíc žiakov. Do základných škôl sa vráti asi 427-tisíc a do stredných škôl približne 215-tisíc študentov a viac ako 34-tisíc žiakov špeciálnych škôl. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

V kontaminovaných listoch, ktoré v piatok prišli poštou poslancom do parlamentu, sa nenachádzala žiadna nebezpečná látka. Povedala to bratislavská krajská policajná hovorkyňa, polícia sa bude prípadom ďalej zaoberať. (tasr)

Najčítanejšie

| |