Daniel Lipšic mal dopravnú nehodu, v Bratislave zrazil 72-ročného chodca. Nehoda sa podľa portálu Aktuality.sk stala krátko po 20.00 na Vajnorskej ulici.

Foto – TASR

Chodec utrpel vážne poranenie hlavy a po nehode v nemocnici zomrel. U Lipšica alkohol nezistili, muž podľa svedkov popíjal v miestnej vinárni.

Zatiaľ nie je jasné, či sa nehoda stala na priechode pre chodcov alebo mimo neho. Po nehode na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej chodca previezli do ružinovskej nemocnice.

„Muža sme prijali vo veľmi vážnom stave,“ uviedla pre Aktuality.sk hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Eliášová.

Nový čas zverejnil aj reakciu politika. Daniel Lipšic tvrdí, že chodec pravdepodobne vychádzal z blízke vinárne a bol v čiernom oblečení, bez reflexných prvkov. Poslanec tvrdí, že išiel pomaly, nehoda sa podľa neho pravdepodobne stala za priechodom, no tvrdí, že to bude vecou vyšetrovania.

„Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Bol som v neďalekom nákupnom centre. Pri jazde sa mi odrazu dostal pred auto chodec. Po zrážke som okamžite zastavil a podľa pokynov operátora záchranného systému som zranenému poskytol prvú pomoc,“ poveda pre Čas.sk Daniel Lipšic.

„Pokiaľ bude v mojich možnostiach a z druhej strany ochota, tak rodine veľmi rád pomôžem.Do poslednej chvíle som dúfal, že to nebude mať fatálne dôsledky. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť celej rodine,“ dodal Lipšic.

Poslanec sa ešte o polnoci zúčastňoval na mieste nehody jej rekonštrukcie.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Robert Kaliňák o odsúdení Filipa Rybaniča: „Zbabelosť pána Rajtára nepozná hraníc, potopil svojho asistenta, mladého chlapca, ktorý to bude mať poznačené na veľmi dlhý čas,“ reagoval. Poslanca SaS zároveň označil za „hlavného vinníka a najväčšieho zbabelca tohto týždňa, možno roka“.

Najčítanejšie

| |