Slovinská vláda navrhla zmeny zákona umožňujúce obmedziť migráciu. S uplatnením opatrení sa počíta iba v prípade „zmeny migračnej situácie, ktorá by mohla ohroziť verejný poriadok a vnútornú bezpečnosť krajiny“. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Utečenci a Schengen

Pri medzinárodnej akcii pod krycím názvom Bospor zadržali asi 60 ľudí podozrivých z účasti na pašovaní migrantov z Turecka do Únie. Z toho 13 osôb zatkli policajti v Bosne a Chorvátsku. V priebehu šiestich mesiacov pôsobenia dostala skupina do Únie okolo 100 osôb. (čtk)

Španielska polícia zadržala 16 Maročanov, ktorí sa ako členovia organizovanej skupiny zapojili do ilegálnej prepravy migrantov do Európy na chatrných plavidlách. (afp)

Rakúsko zvyšuje platbu pre migrantov, ktorí sa dobrovoľne vrátia do vlasti, na dvojnásobnú sumu 1000 eur. Stimul spadá pod plán na repatriáciu 50-tisíc migrantov, ktorým sa do roku 2019 nepodarí v Rakúsku získať aspoň dočasné povolenie na pobyt. (tasr)

Európska únia má prostriedky, ako presvedčiť členské štáty o potrebe rozdeľovania migrantov. Vo Varšave to dnes povedal eurokomisár pre vnútro a migráciu Dimitris Avramopulos. Stanovisko k tejto otázke podľa neho Brusel vydá do konca septembra. (čtk)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82596 z vás dostáva správy e-mailom