Pápež František vyzval Európanov, aby znovuobjavili svoju identitu, 

a vyzdvihol niektoré národy, že vítajú migrantov s otvorenou náručou a zároveň bojujú proti chudobe a iným spoločenským neduhom, ktoré stoja pri zrode fundamentalistického násilia. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Utečenci a Schengen

Merkelová sa po víťazstve ÖVP v Rakúsku neobáva rozdielov v utečeneckej politike. Výsledok pravicovo-populistickej FPÖ označila za „veľkú výzvu“ pre jej politických súperov.  (tasr)

Do Talianska už neplávajú len migranti z Líbye, ale napríklad aj z Turecka. Dnes prišli na jeden z juhotalianskych ostrovov na plachetnici z Istanbulu takmer dve stovky Sýrčanov a Iračanov. (čtk)

Humanitárni pracovníci zachránili v Stredozemnom mori približne 600 utečencov, ktorých následne previezli na Sicíliu. Ide o jeden z najväčších prílevov utečencov do Talianska, odkedy Rím uzavrel dohodu s Líbyou o obmedzení migračného toku. (ap)

Nemecko a Dánsko o šesť mesiacov predlžujú hraničné kontroly. Berlín zopakoval, že tak robia pre značný rozsah nelegálnej migrácie a bezpečnostnú situáciu po teroristických útokoch v posledných rokoch. (čtk)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 103148 z vás dostáva správy e-mailom