„Keď niektorí hovoria ‚My nebudeme vôbec prijímať ľudí, ktorí potrebujú ochranu‘, tak to pre mňa nie je fungujúca Európa,“ vyhlásila Angela Merkelová za potlesku na zasadnutí zväzu zamestnancov štátnej správy v Kolíne. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Utečenecká kríza

Taliansko chce, aby si každá krajina EÚ stanovila kvóty na počet migrantov bez práva na azyl, inak by jej hrozil finančný postih. Podľa agentúry DPA to vyplýva z návrhu, ktorý taliansky premiér Conte pripravil na dnešný minisamit Únie v Bruseli.

Už štvrtý deň pokračuje praktická blokáda lode Lifeline s približne 230 migrantmi na palube zo strany Talianska a Malty. Obe krajiny plavidlu odmietajú povoliť pristátie vo svojich prístavoch. (čtk)

Maďarský premiér Orbán v TA3 povedal, že keby si každý v Európe chránil hranice, nie sú problémy s migrantmi. „My sme si hranice chránili a problém nemáme.“ Hovorí, že nemôže prijať to, že niekto z Európy rozhodne a pošle do Maďarska alebo na Slovensko moslimov.

Predseda nemeckého parlamentu Schäuble varoval ministra vnútra Seehofera pred postupom v migračnej kríze proti vôli Merkelovej. Seehofer hrozí, že nariadi vracanie migrantov na štátnych hraniciach. (tagesspiegel)

Najčítanejšie

| |