Českí poslanci definitívne schválili „lex Babiš“. Ide o novelu zákona o konflikte záujmov upravenú tak, že výrazne obmedzí podnikanie Andreja Babiša, pokiaľ zostane vo vláde. „Je to absurdné, je to šikanovanie jedného ministra. Do 14 dní sa musím zbaviť firmy, ktorú som budoval celý život,“ reagoval. (čt)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

OSN neočakáva prelom na prvých mierových rozhovoroch o Sýrii pod dohľadom OSN za posledných 10 mesiacov. Osobitný vyslanec OSN Staffan de Mistura vyhlásil, že blížiace sa stretnutia v Ženeve vníma ako "začiatok série kôl", ktoré umožnia vyjednávačom "ísť viac do hĺbky podstatných záležitostí, nutných pre politické riešenie". (tasr)

Na juhu Nemecka zadržali Rusa podozrivého z finančnej podpory Islamského štátu. 38-ročný muž mal džihádistom pomáhať vlastnými prostriedkami, ako aj výzvami na dary zverejnenými na ruských sociálnych sieťach. (tasr)

Hlavná osobnosť francúzskych centristov François Bayrou podporil prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona, ktorého šance na víťazstvo v nadchádzajúcich voľbách sa tak podľa francúzskych médií výrazne zvýšili. Bayrou, ktorý slúžil v pravicových vládach a kandidoval v minulých prezidentských voľbách, verí, že jeho aliancia s centristom Macronom bude na prospech Francúzska. (reuters)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 78901 z vás dostáva správy e-mailom