Český dopravca RegioJet už aj oficiálne informoval štát, že končí na trati Bratislava – Košice. Informovali o tom Železnice Slovenskej republiky, ktoré prideľujú dopravcom konkrétne časy v cestovnom poriadku. „V utorok nám RegioJet doručil oznámenie o ukončení prevádzky šiestich rýchlikov k 31. januáru 2017,“ uviedla ŽSR.

Majiteľ firmy Radim Jančura sa mal ešte stretnúť s ministrom dopravy Árpádom Érsekom (Most-Híd) a porozprávať sa o možnosti, či by štát umožnil firme voziť dôchodcov a študentov zadarmo. To by jej pomohlo znížiť straty.

Redaktor televízie Markíza Michal Kovačič na Facebooku napísal, že takéto stretnutie prebehlo v stredu v Šamoríne, minister a súkromná firma sa nedohodli.

„Výsledok je, že sme sa nedohodli, ale život ide ďalej,“ povedal minister podľa Kovačiča. Jančura k tomu povedal, že teraz už je isté, že RegioJet skutočne odíde z najdôležitejšej slovenskej trate.

Teoreticky priestor na kompromis stále existuje, a to aj v prípade, že by 31. januára jeho vlaky prestali jazdiť. Jančura už minulý týždeň pred novinármi povedal, že pokiaľ by štát vyhovel jeho návrhom, mohol by sa pomerne rýchlo na linku vrátiť. Na Slovensku totiž firma zostáva a ponechá si tu aj časť vlakového personálu. Naďalej bude totiž jazdiť medzinárodné linky z Prahy do Bratislavy alebo z Prahy do Košíc.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Švajčiarska centrálna banka je pripravená podniknúť kroky na zmiernenie tlaku na rast švajčiarskeho franku, ktorý by mohol prameniť z výsledku francúzskych prezidentských volieb. Uviedol to šéf banky Thomas Jordan. (bloomberg)

V Zákonníku práce by sa mohli uskutočniť zmeny, rokovať o nich so sociálnymi partnermi chce minister práce Ján Richter (Smer). Ako uviedol v diskusnej relácii TA3 V politike, dôvodom je situácia na trhu práce, kde chýbajú kvalifikovaní zamestnanci. Zároveň očakáva, že nezamestnanosť na Slovensku by do konca roka mohla klesnúť k 7 %.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom