Výrobca mobilov Huawei vlani zvýšil tržby o 42 % na 25,7 miliardy dolárov. Predaj smartfónov zvýšil o 29 % na 139 miliónov prístrojov. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika

Na diaľničnom úseku D3 Svrčinovec – Skalité bol dnes pre verejnosť deň otvorených dverí. Pre motoristov ho otvoria o pár dní. Súčasťou úseku sú aj dva jednorúrové tunely – Svrčinovec a Poľana. (tasr)

Štáty G7 sú pripravené zaviesť ďalšie sankcie proti Rusku v reakcii na jeho úlohu v konflikte na Ukrajine. Zhodli sa na tom na samite v Taliansku. Ak však Moskva začne dodržiavať dohody z Minska, štáty G7 sú, naopak, ochotné zvážiť zrušenie sankcií. (dpa, čtk)

USA sa ako jediná krajina G7 nezaviazali podporovať naplňovanie parížskej dohody o ochrane klímy. Kancelárka Angela Merkelová označila diskusiu G7 o klíme za „veľmi neuspokojivú“. Dodala, že po rokovaní nemá žiadny náznak, či americký prezident Donald Trump dohodu podporí alebo nie. Trump dnes na Twitteri napísal, že definitívne rozhodnutie spraví na budúci týždeň. (čtk)

Štáty G7 sa na samite v Taliansku po živej diskusii zhodli na potrebe boja proti protekcionizmu vo svetovom obchode. Uviedla to na záver schôdzky nemecká kancelárka Angela Merkelová. (čtk)

Aerolinky British Airways oznámili meškania letov, ktoré údajne zavinil výpadok globálneho počítačového systému. Zatiaľ nie je jasné, o koľko letov ide, uvádza BBC na svojom webe. Na londýnskom letisku Heathrow hlásia cestujúci dlhé rady a oneskorené lety, hlási agentúra AP. Tisícky Britov vyrazili na cesty, aby si užili predĺžený sviatočný víkend. (čtk)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88735 z vás dostáva správy e-mailom