Trump sa na dnešnej tlačovke oboril na reportéra televízie CNN, ktorá publikovala neoverenú správu o zhromažďovaní kompromitujúcich materiálov na Trumpa v Rusku. Prezident, ktorý tlačovku sám viedol, odmietol novinárovi CNN Jimovi Acostovi dať slovo.

„Vy nie, vy nie, vaša organizácia je príšerná,“ zahriakol Trump novinára, ktorý sa snažil položiť otázku. „Nebuďte hrubý, nedovolím vám otázku, vydávate vymyslené správy,“ povedal Trump.

Acosta sa ešte stihol posťažovať, že prezident sa správa nevhodne. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Americké voľby

Obama dnes na poslednej tlačovke obhajoval svoje rozhodnutie zmierniť trest pre Chelsea Manningovú, ktorá ešte ako vojak Bradley Manning poskytla WikiLeaks utajované dokumenty.  Zníženie trestu nemá podľa Obamu súvislosť so zakladateľom WikiLieaks Julianom Assangom. (čtk)

Väčšina Nemcov považuje novozvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa za nespôsobilého zastávať takúto funkciu. Vyplýva to z prieskumu inštitútu Forsa pre nemecký týždenník Stern. 84 percent opýtaných sa domnieva, že podnikateľ Trump nie je po charakterovej stránke vhodný na to, aby prevzal funkciu šéfa Bieleho domu. Iba desať percent vyjadrilo opačný názor. (dpa, tasr)

Donald Trump si koncept svojho prejavu na piatkovej inaugurácii napísal sám, uviedla CNN s odvolaním sa na dvoch členov Trumpovho tímu. Rozhodnutie prezidenta kontrastuje s jeho prístupom počas volebnej kampane, keď sa buď spoliehal na prejavy pripravené svojím politickým poradcom, alebo improvizoval. (čtk)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 72009 z vás dostáva správy e-mailom