RegioJet vo vyhlásení potvrdil, že aj po rokovaní majiteľa firmy Radima Jančuru s ministrom dopravy Árpádom Érsekom sa situácia nezmenila a že z trate Bratislava – Košice odíde. "RegioJet bol ohľadom svojich návrhov na riešenie situácie zo strany ministerstva informovaný, že nie je reálne, aby študenti a seniori mohli využívať výhody cestovného zadarmo u komerčných dopravcov tak, ako ich využívajú v dotovaných rýchlikoch," povedal hovorca RegioJetu. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika

Švajčiarska centrálna banka je pripravená podniknúť kroky na zmiernenie tlaku na rast švajčiarskeho franku, ktorý by mohol prameniť z výsledku francúzskych prezidentských volieb. Uviedol to šéf banky Thomas Jordan. (bloomberg)

V Zákonníku práce by sa mohli uskutočniť zmeny, rokovať o nich so sociálnymi partnermi chce minister práce Ján Richter (Smer). Ako uviedol v diskusnej relácii TA3 V politike, dôvodom je situácia na trhu práce, kde chýbajú kvalifikovaní zamestnanci. Zároveň očakáva, že nezamestnanosť na Slovensku by do konca roka mohla klesnúť k 7 %.

Dvaja hlavní spoločníci advokátskej kancelárie Mossack Fonseca, známej z kauzy Panama Papers, boli prepustení z väzby na kauciu. Ramón Fonseca a Jürgen Mossack museli zaplatiť každý pol milióna dolárov a nesmú opustiť krajinu bez súdneho povolenia. Proti obom je teraz vedené vyšetrovanie pre podozrenie z prania špinavých peňazí. (afp)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom