Pri pokuse ilegálne prekročiť hranice Egypta zadržali vlani vyše 12-tisíc ľudí. Krajina v októbri sprísnila legislatívu v rámci boja proti prevádzačstvu v reakcii na výrazné zvýšenie počtu pokusov o prekonanie Stredozemného mora. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Utečenci a Schengen

Španielska polícia zadržala 16 Maročanov, ktorí sa ako členovia organizovanej skupiny zapojili do ilegálnej prepravy migrantov do Európy na chatrných plavidlách. (afp)

Rakúsko zvyšuje platbu pre migrantov, ktorí sa dobrovoľne vrátia do vlasti, na dvojnásobnú sumu 1000 eur. Stimul spadá pod plán na repatriáciu 50-tisíc migrantov, ktorým sa do roku 2019 nepodarí v Rakúsku získať aspoň dočasné povolenie na pobyt. (tasr)

Európska únia má prostriedky, ako presvedčiť členské štáty o potrebe rozdeľovania migrantov. Vo Varšave to dnes povedal eurokomisár pre vnútro a migráciu Dimitris Avramopulos. Stanovisko k tejto otázke podľa neho Brusel vydá do konca septembra. (čtk)

Angela Merkelová žiada trpezlivosť v súvislosti s rastúcim počtom migrantov. Nemecká kancelárka sa dnes stretla s prezidentom Burkiny Faso a upozornila na to, že musia byť vybudované partnerstvá s africkými krajinami, to si však podľa nej vyžaduje čas. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82596 z vás dostáva správy e-mailom