Bulharsko kvôli mrazom obmedzí vývoz elektrickej energie

, nariadenie sa však nedotkne tranzitných dodávok. Podobné opatrenie urobilo aj Grécko. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Svet

Najbližší summit G7 bude na budúci rok v regióne Charlevoix v kanadskej provincii Québec, oznámil to kanadský premiér Justin Trudeau. (tasr)

Okolo 2000 odporcov globalizácie dnes demonštrovalo neďaleko miesta konania summitu G7 v sicílskej Taormine. Veľká časť protestu obišla bez incidentov. Na konci však skupinka niekoľkých desiatok maskovaných účastníkov vyvolala konflikt s políciou. (čtk)

Rrozpad Španielska by mal "strašné ekonomické následky," povedal dnes španielsky premiér Mariano Rajoy. Zároveň upozornil katalánskych podnikateľov na riziká, ktoré by pre ekonomiku prinieslo odštiepenie. Rajoy zopakoval, že jeho vláda nepovolí referendum o nezávislosti Katalánska, ktoré označuje za neústavné. (tasr)

British Airways zrušili dnes všetky lety z londýnskych letísk Heathrow a Gatwick v dôsledku poruchy globálneho počítačového systému. Príčinu poruchy však neoznámili. Na letisku Heathrow je aj Slovenka Zuzana Hošalová, ktorej pri priehradke potvrdili, že dnes už neodletí. „Podľa zamestnankyne British Airways by som sa síce zajtra mala dostať domov, ale neviem, či tomu mám veriť.“

Foto pre N – Zuzana Hošalová

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88735 z vás dostáva správy e-mailom