Ak by si Nemci mali v priamom súboji vybrať, kto bude ďalším kancelárom, Martin Schulz (SPD) by výrazne porazil Angelu Merkelovú

(CDU), vyplýva z prieskumu Politbarometers verejnoprávnej televíznej stanice ZDF.

Martin Schulz a Angela Merkel. foto - tasr/ap

Predsedníčku CDU Merkelovú by za kancelárku chcelo 38 percent opýtaných, Schulza 49 percent.

Na konci januára mal bývalý predseda Európskeho parlamentu Schulz v podobnom prieskume náskok štyroch percentuálnych bodov (44 ku 40 percentám).

Merkelová zasa vyhrávala, keď sa respondentov pýtali na znalosť problematiky vedenia štátu (34 ku 10 percentám) a považujú ju aj za dôveryhodnejšiu (24 ku 20 percentám).

Merkelovej CDU so sesterskou CSU by podľa tohto prieskumu voľby vyhrala s 34 percentami, SPD narástla na 30 percent. Najpravdepodobnejšia by tak bola veľká vláda CDU a SPD, červeno-zelená vláda SPD, Zelení, Ľavica by nemala dosť hlasov.

Nemecké voľby budú 22. septembra.

(čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Nemecké voľby

Merkelová je v súčasnosti jedinou osobnosťou, ktorá drží pohromade slobodný svet. Povedal to bavorský premiér Horst Seehofer, ktorý sa v uplynulých rokoch profiloval ako jeden z najostrejších kancelárkiných kritikov, predovšetkým pre jej postoj v migračnej kríze. Teraz Seehofer Merkelovú označil za „kotvu stability“. (čtk)

Eurofondy by sa mali prideľovať na základe princípu solidarity, uviedol SPD a bývalý predseda europarlamentu Martin Schulz, čím dal opäť najavo, že krajiny strednej a východnej Európy, ktoré odmietajú migrantov, by mali dostávať menej. (tasr)

Šéf SPD Martin Schulz žiada, aby bola nemecká vláda v budúcnosti povinná investovať do infraštruktúry, akou sú cesty, železnice a školy. Prioritou Merkelovej vlády je zastavenie zvyšovania dlhu; čelí kritike za to, že investuje primálo. (tasr)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 126581 z vás dostáva správy e-mailom