Maďarskí aktivisti vyzbierali dostatok podpisov na vypísanie referenda o OH 2024

, o ktoré sa uchádza mesto Budapešť. Potrebných bolo 138-tisíc podpisov; odporcovia kandidatúry tvrdia, že získali ich dvojnásobok. „Ak sa potvrdí, že sa dostatok obyvateľov mesta vysloví za referendum, budeme vážne uvažovať o stiahnutí kandidatúry,“ reagoval starosta Budapešti István Tarlos. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport, Svet

Nemecko po dvoch minútach druhého polčasu vyrovnalo proti Švédsku na 1:1. Prvý gól majstrov sveta strelil Reus, ktorý kolenom tečoval do brány prihrávku Wernera.

Nemecko prehráva na futbalových MS so Švédskom od 32. minúty 0:1. Obhajcovia titulu majú v zápase prevahu, šance však nepremenili a v obrane spravili viacero chýb. Tú, ktorej sa dopustil Toni Kroos, potrestal Tolvonen.