Po austrálskej katolíckej cirkvi aj anglikánska čelí veľkému škandálu zneužívania detí,

od roku 1980 padlo vyše 1100 obvinení zo zneužívania, zistil pri vyšetrovaní kráľovský výbor.

Arcibiskup z Melbourne Philip Freier povedal, že bol hlboko zahanbený z toho, ako cirkev na tieto obvinenia reagovala.

Vo februári obvinili z 4400 prípadov zneužívania detí austrálsku katolícku cirkev.

Priemerný vek zneužívaných detí u anglikánov bol 11 rokov.

„Tým, ktorí sa v tejto veci ozvali, sme neverili a snažili sme sa ich umlčať. Starali sme sa viac o reputáciu našej cirkvi než o tých, ktorým bolo ubližované,“ povedala generálna tajomníčka anlglikánskej cirkvi Anne Hywoodová. (bbc, tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

Islamský štát sa prihlásil k piatkovému útoku na koptských kresťanov v Egypte. Informoval o tom Reuters. Ozbrojenci v piatok zaútočili na autobus a ďalšie vozidlá s koptskými kresťanmi asi 220 kilometrov južne od Káhiry. Pri útoku prišlo o život najmenej 29 ľudí a ďalších 24 osôb bolo zranených. Medzi mŕtvymi boli aj deti. (čtk)

Británia znížila stupeň teroristickej hrozby v krajine z najvyššieho "kritického", vyhláseného po útoku v Manchestri, na "vážny", teda druhý najvyšší z piatich. Oznámila to britská premiérka Theresa Mayová.

Americký senátor z Winsconsinu Ron Johnson (Republikánska strana) znovu spochybnil väčšinový názor klimatológov, že za globálnym otepľovaním je človek. "Nesúhlasím, že ľudská aktivita je hlavným poháňačom klimatických zmien," povedal na bratislavskej konferencii Globsec. S Trumpom má spoločný názor aj na to, že v Iráne podľa neho nie sú umiernení politici pri moci. Povedal tiež, že ho neprekvapila skutočnosť, že Rusi sa miešali do amerických volieb.

Aerolinky British Airways oznámili meškania letov, ktoré mal zaviniť výpadok globálneho počítačového systému. Zatiaľ nie je jasné, o koľko letov ide, tvrdí BBC na svojom webe.  Na londýnskom letisku Heathrow hlásia cestujúci dlhé rady a oneskorené lety, tvrdí agentúra AP. Tisícky Britov vyrazili na cesty, aby si užili predĺžený sviatočný víkend. (čtk)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88735 z vás dostáva správy e-mailom