Po austrálskej katolíckej cirkvi aj anglikánska čelí veľkému škandálu zneužívania detí,

od roku 1980 padlo vyše 1100 obvinení zo zneužívania, zistil pri vyšetrovaní kráľovský výbor.

Arcibiskup z Melbourne Philip Freier povedal, že bol hlboko zahanbený z toho, ako cirkev na tieto obvinenia reagovala.

Vo februári obvinili z 4400 prípadov zneužívania detí austrálsku katolícku cirkev.

Priemerný vek zneužívaných detí u anglikánov bol 11 rokov.

„Tým, ktorí sa v tejto veci ozvali, sme neverili a snažili sme sa ich umlčať. Starali sme sa viac o reputáciu našej cirkvi než o tých, ktorým bolo ubližované,“ povedala generálna tajomníčka anlglikánskej cirkvi Anne Hywoodová. (bbc, tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

Situácia na gréckom ostrove Kos postihnutom zemetrasením sa vracia do normálu. Piatkové otrasy si vyžiadali dve obete a asi 120 zranených, stovky miestnych ľudí aj turistov spali v noci vonku. Podľa úradov je poškodených menej budov, než by sa u zemetrasenia o sile 6,6 stupňa očakávalo. (dpa)

Pri protivládnych demonštráciach vo Venezuele zahynulo počas štyroch mesiacov už 100 ľudí. Najnovšie štyri obete násilností potvrdila prokuratúra. (dpa)

Moldavský parlament schválil symbolické vyhlásenie požadujúce odchod ruských vojsk z Podnesterska. Vláda sa usiluje o užšie vzťahy s EÚ a USA. (ap)

Počas dovolenky v Chorvátsku zomrel český turista. Ako hotelový hosť si na balkóne zriadil improvizovanú hojdačku, ktorá pod tlakom strhla 200-kilové betónové zábradlie balkónu. To dopadlo mužovi na hlavu a na mieste bol mŕtvy. (jutarnji vjesti)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 125309 z vás dostáva správy e-mailom