Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Mečiarove amnestie

Marian Kotleba tvrdí, že ĽSNS podporí koaličný návrh na zrušenie amnestií iba pri prvom čítaní, v druhom čítaní bude žiadať rušenie milostí pre všetkých aktérov kauzy Technopol. "Budeme žiadať, aby to bolo upravené na všetky milosti," tvrdil Kotleba v relácii TA3 V politike.

Ak sa poslanci dohodnú, že okrem Michala Kováča mladšieho zrušia aj milosť voči ďalším obvineným z kauzy Technopol, „ja proti tomu absolútne nič nemám,“ hovorí Fico. „Prečo takto staviate otázku?“ odvetil na otázku, či má Marián Kočner ochrannú ruku Smeru. (rádio slovensko)

Premiér hovorí, že zrušenie amnestií nie je úskok, malo by aj v praxi fungovať a vinníci by mali byť potrestaní. „Božie mlyny melú síce pomaly, ale melú isto,“ tvrdí Fico. K otázkam požiadaviek opozície sa nevyjadril, lebo sa nimi nezaoberá. „Neriešim tieto veci, svoje povinnosti som si splnil,“ vyjadril sa k možnému schváleniu zrušenia amnestií koalíciou a kotlebovcami. (rádio slovensko)

Fico opäť vyzýva prezidenta Kisku, aby vymenoval ústavných sudcov. „Nemám rád tento dvojaký meter, ktorý tu máme,“ vraví a tvrdí, že kým Ivana Gašparoviča chcela opozícia obžalovať za nevymenovanie Jozefa Čentéša za generálneho prokuratúra, teraz pri sudcoch mlčí. (rádio slovensko)

Robert Fico tvrdí, že nezmenil názor na zrušenie amnestií, hoci roky hovoril o ich nezrušiteľnosti. V relácii RTVS Sobotné dialógy to vysvetľuje tým, že sa doteraz hovorilo vždy len o zrušení cez ústavný zákon bez zmeny ústavy.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82484 z vás dostáva správy e-mailom