Kotlebova ĽSNS podporí vládny návrh na zrušenie Mečiarových amnestií. Koalícia tak bude mať dostatok hlasov na ústavnú väčšinu.

Foto N - Tomáš Benedikovič

„ĽS Naše Slovensko sa po dôkladnej právnej analýze rozhodla, že v hlasovaní v NR SR podporí vládny návrh ústavného zákona, ktorého cieľom je vytvoriť legislatívnu pôdu na zrušenie Mečiarových a Kováčových amnestií. Taktiež podporíme všetky podobné návrhy, ktoré pomôžu odkryť privatizačných zločincov bez ohľadu na to, ktorá politická strana tieto návrhy predloží,“ píše sa v stanovisku ĽSNS.

„Aby nebolo najmenších pochýb, že to so zrušením amnestií a potrestaním zločincov z obdobia privatizácie myslíme vážne, tak sme rovnako odhodlaní podporiť aj opozičný návrh poslanca Budaja, ak splní našu podmienku a svoj návrh na zrušenie Mečiarových amnestií rozšíri aj o zrušenie Kováčových amnestií. Pánovi poslancovi Budajovi sme túto našu podmienku tlmočili už pri prvom čítaní jeho návrhu zákona. Na všetkých musí platiť rovnaký meter,“ píše ĽSNS.

Viac k téme: Vládne rušenie amnestií má väčšiu šancu, koalíciu podporí Kotleba

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Mečiarove amnestie

Spis Michala kováča mladšieho v kauze Technopol je momentálne v štátnom archíve, potvrdila Krajská prokuratúra v Bratislave. „Predmetné spisové materiály budú vyžiadané zo štátneho archívu a po ich naštudovaní bude možné zo strany prokuratúry prijať opatrenia týkajúce sa ďalšieho postupu,“ povedal hovorca Michal Šúrek.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom