Kotlebova ĽSNS podporí vládny návrh na zrušenie Mečiarových amnestií

. Koalícia tak bude mať dostatok hlasov na ústavnú väčšinu.

Foto N - Tomáš Benedikovič

„ĽS Naše Slovensko sa po dôkladnej právnej analýze rozhodla, že v hlasovaní v NR SR podporí vládny návrh ústavného zákona, ktorého cieľom je vytvoriť legislatívnu pôdu na zrušenie Mečiarových a Kováčových amnestií. Taktiež podporíme všetky podobné návrhy, ktoré pomôžu odkryť privatizačných zločincov bez ohľadu na to, ktorá politická strana tieto návrhy predloží,“ píše sa v stanovisku ĽSNS.

„Aby nebolo najmenších pochýb, že to so zrušením amnestií a potrestaním zločincov z obdobia privatizácie myslíme vážne, tak sme rovnako odhodlaní podporiť aj opozičný návrh poslanca Budaja, ak splní našu podmienku a svoj návrh na zrušenie Mečiarových amnestií rozšíri aj o zrušenie Kováčových amnestií. Pánovi poslancovi Budajovi sme túto našu podmienku tlmočili už pri prvom čítaní jeho návrhu zákona. Na všetkých musí platiť rovnaký meter,“ píše ĽSNS.

Viac k téme: Vládne rušenie amnestií má väčšiu šancu, koalíciu podporí Kotleba

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Mečiarove amnestie

Pojednávanie s exministrom vnútra Gustávom Krajčim pre zmarenie referenda netrvalo ani päť minút. Sudca musel konanie prerušiť, pretože obhajca požiadal, aby sa obrátil na Súdny dvor EÚ s piatimi otázkami. Sudca si ich musí preštudovať. Pojednávanie odročil na neurčito.

Najčítanejšie

| |