Kotlebova ĽSNS podporí vládny návrh na zrušenie Mečiarových amnestií. Koalícia tak bude mať dostatok hlasov na ústavnú väčšinu.

Foto N - Tomáš Benedikovič

„ĽS Naše Slovensko sa po dôkladnej právnej analýze rozhodla, že v hlasovaní v NR SR podporí vládny návrh ústavného zákona, ktorého cieľom je vytvoriť legislatívnu pôdu na zrušenie Mečiarových a Kováčových amnestií. Taktiež podporíme všetky podobné návrhy, ktoré pomôžu odkryť privatizačných zločincov bez ohľadu na to, ktorá politická strana tieto návrhy predloží,“ píše sa v stanovisku ĽSNS.

„Aby nebolo najmenších pochýb, že to so zrušením amnestií a potrestaním zločincov z obdobia privatizácie myslíme vážne, tak sme rovnako odhodlaní podporiť aj opozičný návrh poslanca Budaja, ak splní našu podmienku a svoj návrh na zrušenie Mečiarových amnestií rozšíri aj o zrušenie Kováčových amnestií. Pánovi poslancovi Budajovi sme túto našu podmienku tlmočili už pri prvom čítaní jeho návrhu zákona. Na všetkých musí platiť rovnaký meter,“ píše ĽSNS.

Viac k téme: Vládne rušenie amnestií má väčšiu šancu, koalíciu podporí Kotleba

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Mečiarove amnestie

Marian Kotleba tvrdí, že ĽSNS podporí koaličný návrh na zrušenie amnestií iba pri prvom čítaní, v druhom čítaní bude žiadať rušenie milostí pre všetkých aktérov kauzy Technopol. "Budeme žiadať, aby to bolo upravené na všetky milosti," tvrdil Kotleba v relácii TA3 V politike.

Ak sa poslanci dohodnú, že okrem Michala Kováča mladšieho zrušia aj milosť voči ďalším obvineným z kauzy Technopol, „ja proti tomu absolútne nič nemám,“ hovorí Fico. „Prečo takto staviate otázku?“ odvetil na otázku, či má Marián Kočner ochrannú ruku Smeru. (rádio slovensko)

Premiér hovorí, že zrušenie amnestií nie je úskok, malo by aj v praxi fungovať a vinníci by mali byť potrestaní. „Božie mlyny melú síce pomaly, ale melú isto,“ tvrdí Fico. K otázkam požiadaviek opozície sa nevyjadril, lebo sa nimi nezaoberá. „Neriešim tieto veci, svoje povinnosti som si splnil,“ vyjadril sa k možnému schváleniu zrušenia amnestií koalíciou a kotlebovcami. (rádio slovensko)

Fico opäť vyzýva prezidenta Kisku, aby vymenoval ústavných sudcov. „Nemám rád tento dvojaký meter, ktorý tu máme,“ vraví a tvrdí, že kým Ivana Gašparoviča chcela opozícia obžalovať za nevymenovanie Jozefa Čentéša za generálneho prokuratúra, teraz pri sudcoch mlčí. (rádio slovensko)

Robert Fico tvrdí, že nezmenil názor na zrušenie amnestií, hoci roky hovoril o ich nezrušiteľnosti. V relácii RTVS Sobotné dialógy to vysvetľuje tým, že sa doteraz hovorilo vždy len o zrušení cez ústavný zákon bez zmeny ústavy.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82484 z vás dostáva správy e-mailom