Otvorené utečenecké tábory v Maďarsku zrušia.

V zmysle nových právnych noriem, podľa ktorých žiadatelia o utečenecký štatút nebudú mať až do posúdenia svojich žiadostí voľný pohyb po krajine, presunú azylantov do tranzitných zón na južných hraniciach.

Zatvoria tábory v Körmende vo Vašskej župe, kde je v súčasnosti iba jediný občan Konga, a vo Vámosszabadi v Rábsko-mošonsko-šopronskej župe, kde čaká na rozhodnutie Úradu pre prisťahovalectvo a občianstvo (BÁH) vyše 70 cudzincov.

V zmysle sprísnených podmienok budú smieť migranti požiadať o azyl iba osobne, a to v tranzitných zónach umiestnených priamo na hraniciach. V uvedenej zóne sa budú musieť cudzinci zdržiavať až do právoplatného rozhodnutia. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Utečenci a Schengen

Medzinárodná organizácia pre migráciu žiada sankcie pre štáty EÚ, ktoré sa nepodieľajú na relokácii migrantov. Organizácia obvinila Maďarsko, Poľsko a Rakúsko, že z Talianska neprijali ani jedného migranta a ČR z toho, že už rok neprijíma nikoho. (tasr)

Do Talianska priplávalo od začiatku roka z Afriky cez Stredozemné more 54 395 migrantov, čo je o 34 % viac ako v rovnakom období predchádzajúceho roka. Maloletí tvoria 6242 osôb. (čtk)

Tuniské námorníctvo zachránilo pred utopením sa na mori pri východnom pobreží krajiny 126 migrantov, informoval dnes Tuniský Červený kríž. Migranti sa v sobotu v noci plavili do Talianska, keď ich gumený čln začal mať neďaleko tuniského mesta Zarzis v Stredozemnom mori problémy. Medzi zachránenými bolo 48 žien a tri malé deti. (tasr)

Španielska námorná záchranná služba dnes neďaleko Gibraltáru zachránila v dvoch člnoch 38 afrických migrantov, ktorí sa pokúšali dostať cez Stredozemné more do Európy. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88714 z vás dostáva správy e-mailom