Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

V irackom Mosule útočili v čase náletu s 200 obeťami aj francúzske lietadlá. Oznámil to hovorca generálneho štábu francúzskej armády Patrik Steiger. Útok zo 17. marca sa stále vyšetruje, okolnosti smrti civilistov začali vyšetrovať aj USA. Iracká armáda tvrdí, že budovu zrejme zamínoval Islamský štát v snahe spôsobiť veľké straty medzi civilistami. (čtk)

NATO sa s Ruskom ďalej nezhoduje v pohľade na ukrajinskú krízu, uviedol šéf Aliancie Jens Stoltenberg po prvom tohtoročnom stretnutí veľvyslancov členských krajín NATO s ich ruským kolegom. Rokovania označil za konštruktívne, hoci nejednoduché. (čtk)

Nemecko od januára deportovalo 10 ľudí, ktorých bezpečnostné úrady označili ako hrozbu. S odvolaním sa na nemenované zdroje o tom informovala agentúra Reuters s tým, že deportácie sú súčasťou razantnejšieho postupu Nemecka po minuloročnom útoku na trh v Berlíne.

Putin vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom pri príležitosti samitu Arktickej rady vo Fínsku. „Fínsko je podľa môjho názoru veľmi vhodná krajina a Helsinki predstavujú ideálnu platformu na zorganizovanie takéhoto podujatia. Ak sa tu samit uskutoční, veľmi rád sa na ňom zúčastním,“ povedal ruský prezident. (tass)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom