Zamestnanci talianskych aerolínií Allitalia sa nedohodli s vedením a na 5. apríla zvolali štrajk. Odbory tak reagujú na reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého by spoločnosť mala prepustiť viac než 2-tisíc zamestnancov. 

Ďalším zamestnancom by sa mali výrazne znížiť mzdy.

Spoločnosť zaznamenala za svoju 70-ročnú históriu celoročný zisk iba niekoľkokrát. Aj v súčasnosti je v strate a novým plánom reštrukturalizácie chce od akcionárov získať potrebné financie, aby nemusela stiahnuť lietadlá z oblohy. Plán, v rámci ktorého chce do troch rokov znížiť prevádzkové náklady zhruba o 1 miliardu eur a vrátiť sa k zisku, predložila koncom minulého týždňa ministerstvu dopravy. Na získanie financií od akcionárov však potrebuje aj súhlas odborov, ktorým sa plán nepáči.

Počet pracovných miest by sa mal znížiť o 2037. Pri 12.500 zamestnancoch Alitalie to znamená redukciu pracovnej sily zhruba o 16 %. Plán zároveň predpokladá zníženie miezd členom palubného personálu o 32 % a v prípade pilotov o 22 až 28 %. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika

Tesco by čoskoro mohlo s britským Úradom pre vyšetrovanie závažných podvodov uzavrieť dohodu ohľadne svojho účtovného škandálu; v jej rámci by zaplatilo značnú pokutu. S odvolaním sa na zdroje z právnických kruhov to uviedla televízia Sky News. Podľa jedného zo zdrojov sa rokuje o pokute výrazne presahujúcej 100 miliónov libier.

Grécko dostalo tri záväzné ponuky na väčšinový podiel v prístave v Solúne, oznámila privatizačná agentúra. O druhý najväčší prístav v krajine majú záujem spoločnosti z Filipín, Dubaja a Nemecka. (čtk)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82484 z vás dostáva správy e-mailom