Zamestnanci talianskych aerolínií Allitalia sa nedohodli s vedením

a na 5. apríla zvolali štrajk. Odbory tak reagujú na reštrukturalizačný plán, v rámci ktorého by spoločnosť mala prepustiť viac než 2-tisíc zamestnancov. 

Ďalším zamestnancom by sa mali výrazne znížiť mzdy.

Spoločnosť zaznamenala za svoju 70-ročnú históriu celoročný zisk iba niekoľkokrát. Aj v súčasnosti je v strate a novým plánom reštrukturalizácie chce od akcionárov získať potrebné financie, aby nemusela stiahnuť lietadlá z oblohy. Plán, v rámci ktorého chce do troch rokov znížiť prevádzkové náklady zhruba o 1 miliardu eur a vrátiť sa k zisku, predložila koncom minulého týždňa ministerstvu dopravy. Na získanie financií od akcionárov však potrebuje aj súhlas odborov, ktorým sa plán nepáči.

Počet pracovných miest by sa mal znížiť o 2037. Pri 12.500 zamestnancoch Alitalie to znamená redukciu pracovnej sily zhruba o 16 %. Plán zároveň predpokladá zníženie miezd členom palubného personálu o 32 % a v prípade pilotov o 22 až 28 %. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika

Pokuty pre výrobcov potravín dvojakej kvality sú poslednou možnosťou, povedala ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS) pre Financial Times. „Je viac spôsobov, ako zabezpečiť, aby mali produkty rovnakú kvalitu. Už len fakt, že sme túto tému otvorili a hovoríme o nej, spôsobuje, že výrobcovia začínajú meniť svoje správanie.“

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 103949 z vás dostáva správy e-mailom