Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

„Donald Trump sa na to pozerá z biznis pohľadu, ale NATO je oveľa viac ako nejaké účtovníctvo,” povedal na konferencii Globsec český generál a predseda vojenského výboru Aliancie Petr Pavel v reakcii na nedávnu kritiku amerického prezidenta na minisummite NATO v Bruseli, ktorý znovu zopakoval, že členské krajiny si neplnia svoje záväzky, čo sa týka investovania do obrany a sú dlžníkom voči Spojeným štátom.

"Bezpečnostná situácia v Európe je horšia, treba počítať s tým, že je aktuálne nenechať armádu v takom stave, v akom je," povedal v relácii RTVS  v relácii RTVS Sobotné dialógy predseda zahraničného výboru František Šebej z Mostu-Híd. Niektorá technika je podľa neho staršia ako vojaci, ktorí ju obsluhujú. "Tento hanebný stav sa netýka len slovenskej armády, v rovnako hanebnom stave sú aj armády iných štátov," dodal.

Polícia vyšetruje okolnosti smrti 80-ročnej ženy a 40-ročného muža. K ich úmrtiam podľa nej došlo za doposiaľ presne nezistených okolností dnes dopoludnia na sídlisku Vlčince v Žiline. V súvislosti s udalosťami polícia zadržala 18-ročnú ženu. (tasr)

Napriek klesajúcej cene ropy na svetových trhoch, ceny na čerpacích staniciach sa pravdepodobne meniť nebudú a zostanú na rovnakej úrovni ako v súčasnosti. Očakávajú to analytici spoločnosti Finlord. Ceny pohonných látok sú však na Slovensku stále vyššie ako napríklad v susedných krajinách. (tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88735 z vás dostáva správy e-mailom