Marine Le Penová v televíznej debate slovne zaútočila na nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú. „Chcem byť prezidentkou Francúzska, ale skutočnou. Neprajem si byť vicekancelárkou pani Merkelovej,“ povedala líderka Národného frontu.

Le Penová žiadala "návrat francúzskej nezávislosti" a vlastnú definíciu tradícií a hodnôt. Chce tiež návrat "územnej integrity" a tvrdý boj proti džihádistickým islamistickým bunkám na území Francúzska.

Vyslovila sa aj za zastavenie legálnej aj nelegálnej migrácie do Francúzska. Každý rok podľa nej do Francúzska prichádza najmenej 400.000 migrantov vrátane teroristov, čo považuje za neúnosné.

"Musíme sa vrátiť k hraniciam a zastaviť imigráciu, pretože Francúzi jej už majú dosť. Už nemáme čo ponúknuť. Máme sedem miliónov nezamestnaných a deväť miliónov chudobných," vyhlásila francúzska prezidentská kandidátka. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Francúzske voľby

Dočasný šéf Národného frontu odstúpil pre informácie o tom, že spochybňuje holokaust. Jean-Francois Jalkh na tomto poste nahradil Marine Le Penovú, ktorá sa momentálne sústreďuje na 2. kolo prezidentských volieb. Jalkh údajne v minulosti spochybnil existenciu plynových komôr. (reuters)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom