Futbalisti Juventusu vyradili Barcelonu a postúpili do semifinále Ligy majstrov.

Po domácej výhre 3:0 dnes remízovali u súpera 0:0. Ďalej postupuje aj Monako, ktoré zdolalo doma Dortmund 3:1 a potvrdilo výhru 3:2 z prvého zápasu. V elitnej štvorke sú aj Real a Atlético Madrid.

Foto AP - Manu Fernandez

Semifinalisti Ligy majstrov: Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus Turín, AS Monaco

odvetné štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov 2016/2017

FC Barcelona - Juventus Turín 0:0

/prvý zápas 0:3, Juventus Turín postúpil do semifinále/

Barcelona sa snažila zopakovať osemfinálový zázrak, keď po prehre 0:4 v Paríži dokázala postúpiť cez St. Germain po domácom víťazstve 6:1.

Katalánci prvýkrát pohrozili až v 19. minúte, Messi však mal v dobrej pozícii vychýlenú mušku. Medzitým to hostia skúšali z rýchlych brejkov, lenže im chýbala presná finálna prihrávka.

Taliansky majster dokázal v prvom polčase udržať na dištanc ofenzívne esá domácich, ktoré sa až príliš "vybíjali" v debatách s hlavným rozhodcom Kuipersom a spochybňovali jeho verdikty.

V 50. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Cuadrado, ale jeho krížny pokus preletel vedľa pravej žrde. Po zmene strán Barcelona opticky vystupňovala tlak, v 67. minúte Messi po rohu v ťažkej pozícii netrafil bránu.

V 80. minúte Buffon podržal svoj tím, keď zneškodnil nepríjemný teč striedajúceho Mascherana, vo všeobecnosti však nemal veľa práce. Päťnásobný víťaz Ligy majstrov, resp. EPM v dvojzápase s Juventusom nedokázal ani raz skórovať a so súťažou sa lúči.

AS Monaco - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)

Góly: 3. Mbappe, 17. Falcao, 81. Germain - 48. Reus. Rozhodoval: Skomina (Slov.), bez kariet

/prvý zápas 3:2, AS Monaco postúpilo do semifinále/

Borussia začala nekoncentrovane a už v 3. minúte inkasovala, keď Bürkim vyrazenú loptu po nie príliš nebezpečnej strele Mendyho spoza šestnástky doklepol do brány Mbappe - 1:0.

V 14. minúte mohlo byť vyrovnané, no Sahin z priameho kopu z 25 metrov iba opečiatkoval ľavú žrď. O tri minúty neskôr "kniežatá" zvýšili náskok po gólovej hlavičke Falcaa, ktorej predchádzal ideálny center Lemara do pokutového územia - 2:0.

Dortmund pôsobil odovzdaným dojmom a v prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že by mal boj o postup zdramatizovať. Tréner Tuchel skúšal oživiť hru striedaniami a v 48. minúte Reus pohotovou strelou vykresal iskierku nádeje - 2:1.

Už o dve minúty mohol Monacu prinavrátiť dvojgólový náskok Mendy, ktorého hlavičku Bürki s námahou vyškriabal na roh. Hostia potrebovali streliť ešte minimálne dva góly, otvorili hru, čím vznikali diery v ich zadných radoch. Falcao ani Mbappe ich ešte nedokázali potrestať, ale striedajúci Germain po pár sekundách pobytu na ihrisku áno, čím definitívne rozhodol o postupe Monaca - 3:1.

To sa prebojovalo medzi štyri najlepšie tímy súťaže prvýkrát od roku 2004.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Tenistka Magdaléna Rybáriková skrečovala zápas 2. kola proti Francúzke Cornetovej na turnaji v Moskve. Finalistka minulotýždňového podujatia v Linzi odstúpila za stavu 1:6 pre zranenie slabín. (tasr)