Futbalisti Juventusu vyradili Barcelonu a postúpili do semifinále Ligy majstrov.

Po domácej výhre 3:0 dnes remízovali u súpera 0:0. Ďalej postupuje aj Monako, ktoré zdolalo doma Dortmund 3:1 a potvrdilo výhru 3:2 z prvého zápasu. V elitnej štvorke sú aj Real a Atlético Madrid.

Foto AP - Manu Fernandez

Semifinalisti Ligy majstrov: Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus Turín, AS Monaco

odvetné štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov 2016/2017

FC Barcelona - Juventus Turín 0:0

/prvý zápas 0:3, Juventus Turín postúpil do semifinále/

Barcelona sa snažila zopakovať osemfinálový zázrak, keď po prehre 0:4 v Paríži dokázala postúpiť cez St. Germain po domácom víťazstve 6:1.

Katalánci prvýkrát pohrozili až v 19. minúte, Messi však mal v dobrej pozícii vychýlenú mušku. Medzitým to hostia skúšali z rýchlych brejkov, lenže im chýbala presná finálna prihrávka.

Taliansky majster dokázal v prvom polčase udržať na dištanc ofenzívne esá domácich, ktoré sa až príliš "vybíjali" v debatách s hlavným rozhodcom Kuipersom a spochybňovali jeho verdikty.

V 50. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Cuadrado, ale jeho krížny pokus preletel vedľa pravej žrde. Po zmene strán Barcelona opticky vystupňovala tlak, v 67. minúte Messi po rohu v ťažkej pozícii netrafil bránu.

V 80. minúte Buffon podržal svoj tím, keď zneškodnil nepríjemný teč striedajúceho Mascherana, vo všeobecnosti však nemal veľa práce. Päťnásobný víťaz Ligy majstrov, resp. EPM v dvojzápase s Juventusom nedokázal ani raz skórovať a so súťažou sa lúči.

AS Monaco - Borussia Dortmund 3:1 (2:0)

Góly: 3. Mbappe, 17. Falcao, 81. Germain - 48. Reus. Rozhodoval: Skomina (Slov.), bez kariet

/prvý zápas 3:2, AS Monaco postúpilo do semifinále/

Borussia začala nekoncentrovane a už v 3. minúte inkasovala, keď Bürkim vyrazenú loptu po nie príliš nebezpečnej strele Mendyho spoza šestnástky doklepol do brány Mbappe - 1:0.

V 14. minúte mohlo byť vyrovnané, no Sahin z priameho kopu z 25 metrov iba opečiatkoval ľavú žrď. O tri minúty neskôr "kniežatá" zvýšili náskok po gólovej hlavičke Falcaa, ktorej predchádzal ideálny center Lemara do pokutového územia - 2:0.

Dortmund pôsobil odovzdaným dojmom a v prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že by mal boj o postup zdramatizovať. Tréner Tuchel skúšal oživiť hru striedaniami a v 48. minúte Reus pohotovou strelou vykresal iskierku nádeje - 2:1.

Už o dve minúty mohol Monacu prinavrátiť dvojgólový náskok Mendy, ktorého hlavičku Bürki s námahou vyškriabal na roh. Hostia potrebovali streliť ešte minimálne dva góly, otvorili hru, čím vznikali diery v ich zadných radoch. Falcao ani Mbappe ich ešte nedokázali potrestať, ale striedajúci Germain po pár sekundách pobytu na ihrisku áno, čím definitívne rozhodol o postupe Monaca - 3:1.

To sa prebojovalo medzi štyri najlepšie tímy súťaže prvýkrát od roku 2004.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Hokejistu Vladimíra Draveckého realizačný tím reprezentácie vyradil z kádra na turnaji MECA Hockey Games v nórskom Hamare. Dôvodom je porušenie životosprávy. (tasr)

Kanadský hokejista Chris Neil vo veku 38 rokov oficiálne ukončil profesionálnu hráčsku kariéru. So zámorskou NHL sa rozlúčil po 15 sezónach, počas ktorých bol verný iba jednému klubu - Ottawe Senators. (tasr)

Výsledky NHL: Boston prehral s Washingtonom 3:5. Kapitán Zdeno Chára bol s 22:17 minútami najvyťažovanejší hráč svojho tímu, zapísal si jednu strelu na bránku a ďalšiu mu zastavila žŕdka.