Policajný prezident Tibor Gašpar po Veľkom protikorupčnom pochode neodstúpi z funkcie. Ak sa však zmení zákon, ktorý sa týka menovania policajného prezidenta, tak ako to navrhuje ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, Gašpar povedal, že sa už neprihlási do výberového konania.

Návrh zákona poslala ministerka ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, ten však naposledy vyhlásil, že ešte nemal čas si ho prečítať. Policajný prezident tiež hovoril, že vlani zvažoval pokračovanie vo funkcii a zostal v nej hlavne preto, že Slovensko preberalo predsedníctvo v Európskej únii. Spomenul tiež, že jeho zdravotný stav nie je ideálny.

Organizátorom protikorupčného pochodu ponúkol priestor na diskusiu s ním alebo s vyšetrovateľmi o tom, čo je korupcia. Povedal, že žiadne vyšetrovanie neovplyvňuje.

V tom, že riaditeľom finančnej polície je bývalý člen a sponzor Smeru Bernard Slobodník, nevidí problém. Práve Slobodník mal byť ten, kto podľa bývalého vyšetrovateľa Jozefa Luttera ovplyvňoval nevyšetrenie kauzy Bašternák.

Gašpar hovorí, že podľa videí na Youtube stredoškolákov pri proteste ovplyvňovali aj dospelé osoby. Nevysvetlil, čo tým myslí.

Viac k téme: Vyšetrovateľ Lutter: Kaliňák u mňa stratil akýkoľvek rešpekt

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Protikorupčný pochod

Iniciatíva slovenských učiteľov podporuje študentov v protestných aktivitách a v protikorupčnom pochode, ktorý bude 5. júna. „Korupcia, klientelizmus a plytvanie verejnými prostriedkami je akútny a závažný problém, ktorý devalvuje morálku, na čo dopláca celá spoločnosť,“ napísali vo vyhlásení.

Organizátori Veľkého protikorupčného pochodu Dávid Straka a Karolína Farská napísali odpoveď policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi, ktorý ich pozval na stretnutie na policajné prezídium. „Keďže sa chceme vyhnúť pochybnostiam zo strany verejnosti o obsahu a účele nášho stretnutia s vami, boli by sme vďační, ak by sa uskutočnilo na pôde Gymnázia Jura Hronca na Novohradskej ulici v Bratislave, kde si našu diskusiu môžu pozrieť študenti, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tom, ako polícia rieši korupciu na Slovensku.“

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88714 z vás dostáva správy e-mailom