Policajný prezident Tibor Gašpar po Veľkom protikorupčnom pochode neodstúpi z funkcie. Ak sa však zmení zákon, ktorý sa týka menovania policajného prezidenta, tak ako to navrhuje ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, Gašpar povedal, že sa už neprihlási do výberového konania.

Návrh zákona poslala ministerka ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, ten však naposledy vyhlásil, že ešte nemal čas si ho prečítať. Policajný prezident tiež hovoril, že vlani zvažoval pokračovanie vo funkcii a zostal v nej hlavne preto, že Slovensko preberalo predsedníctvo v Európskej únii. Spomenul tiež, že jeho zdravotný stav nie je ideálny.

Organizátorom protikorupčného pochodu ponúkol priestor na diskusiu s ním alebo s vyšetrovateľmi o tom, čo je korupcia. Povedal, že žiadne vyšetrovanie neovplyvňuje.

V tom, že riaditeľom finančnej polície je bývalý člen a sponzor Smeru Bernard Slobodník, nevidí problém. Práve Slobodník mal byť ten, kto podľa bývalého vyšetrovateľa Jozefa Luttera ovplyvňoval nevyšetrenie kauzy Bašternák.

Gašpar hovorí, že podľa videí na Youtube stredoškolákov pri proteste ovplyvňovali aj dospelé osoby. Nevysvetlil, čo tým myslí.

Viac k téme: Vyšetrovateľ Lutter: Kaliňák u mňa stratil akýkoľvek rešpekt

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Protikorupčný pochod

Minister vnútra Robert Kaliňák sa na piatkovej tlačovej konferencii dvakrát nečakane odvolal na bývalého politika Františka Mikloška. "Ak mi bude František Mikloško dohovárať, rád si od neho nechám poradiť, pretože ho ako autoritu uznávam," povedal minister. Mikloško sa k tomu, či má Kaliňák odstúpiť z funkcie, nechce vyjadrovať. "Necítim sa byť kompetentný, sledujem to len cez nadpisy," povedal Mikloško s tým, že je už na dôchodku.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom