Informácie o streľbe na Champs-Élysées spresnilo ministerstvo vnútra - jeden policajt je mŕtvy, dvaja vážne zranení. O život prišiel aj jeden útočník a vyšetrovanie prevzalo protiteroristické oddelenie.

Podľa parížskej polície išlo s najväčšou pravdepodobnosťou o teroristický čin, na ktorom sa podieľali najmenej dvaja útočníci. Jeden z nich je podľa denníka Le Parisien na úteku, podľa neoficiálnych policajných správ dorazil do Paríža vlakom z Belgicka. Tri iné zdroje, na ktoré sa odvoláva Reuters, tvrdia, že mohlo ísť o ozbrojenú lúpež. Hovorca ministerstva vnútra oznámil, že je príliš skoro špekulovať o motíve streľby.

Zabitý útočník bol podľa Reuters polícii z minulosti známy a bezpečnostné zložky teraz prehľadávajú jeho bydlisko.

Parížska policajná prefektúra na Twitteri vyzvala, aby sa ľudia triede Champs-Élysées a jej okoliu vyhli. Stanica metra, ktorá sa nachádza uprostred bulváru, je uzavretá. Polícia blokuje tiež veľkú časť triedy.

Krátko po incidente sa ozvala streľba na mieste nie príliš vzdialenom od Champs-Élysées, uviedla agentúra Reuters. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe.

V prezidentskom paláci podľa francúzskych médií mimoriadne zasadajú prezident Francois Hollande, premiér Bernard Cazeneuve a ich najbližší spolupracovníci.

Policajné odbory podľa Reuters uviedli, že policajt bol zastrelený v aute, ktoré čakalo na semafore. Útočník bol podľa nich vo vozidle, ktoré prechádzalo okolo, a policajtov si ako terč zvolil zámerne.

K incidentu došlo tri dni pred nedeľňajším prvým kolom francúzskych prezidentských volieb, ktorých zásadnou témou je bezpečnosť a teroristická hrozba. V celom Francúzsku platia sprísnené bezpečnostné opatrenia. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Druhé kolo francúzskych prezidentských volieb bude podľa dosluhujúceho prezidenta Françoisa Hollanda "európskou voľbou". Povedal to na dnešnom summitu Únie v Bruseli. "Francúzi môžu len získať, keď zostanú v Únii." (čtk)

Prezidentská kandidátka francúzskeho Národného frontu Marine Le Penová v piatok vyhlásila, že sa jej "protivia" popierači holokaustu. Jej vyjadrenie zaznelo v súvislosti s kauzou dočasného šéfa FN Jeana-Francoisa Jalkha. Ten musel v piatok odísť z funkcie pre pochybnosti o existencii nacistických plynových komôr, ktoré vyjadril v rozhovore v roku 2000. (bmf, tasr)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 82831 z vás dostáva správy e-mailom