Juraj Koník

Chytili útočníka na autobus Borussie, nebol to islamista, špekuloval s akciami klubu

Polícia zadržala 28-ročného nemeckého Rusa, ktorého podozrieva z útoku na autobus Borussie Dortmund. Nemecké médiá píšu, že to nie je extrémista, ale konal z chamtivosti, chcel spôsobiť pád akcií bundesligového klubu.

Autobus Borussie Dortmund po explóziách. Foto – TASR/AP

S odvolaním sa na nemeckú prokuratúru o tom informovala nemecká agentúra DPA.

Úrady zadrženého sledovali dlhšie, píše denník Rheinische Post a dodáva teóriu na motív so znížením ceny akcií klubu.

Médiá pôvodne informovali,  že podozrivým z útoku je Iránec s možným napojením na Islamský štát.

Zadržaný podľa prokuratúry 11. apríla, teda v deň útoku, získal opcie na akcie futbalového klubu so splatnosťou 17. júna. Obchod uskutočnil cez internet v hoteli, odkiaľ autobus s hráčmi odišiel. Prokuratúra sa domnieva, že muž špekuloval s prepadom kurzu.

Zadržaný v hoteli býval od 9. apríla v podkrovnej izbe s výhľadom na budúce miesto atentátu.

Klubový autobus minulý týždeň cestou na domáci zápas štvrťfinále Ligy majstrov poškodili tri explózie, zranenie ruky utrpel španielsky obranca Marc Bartra, zranený bol aj policajt.

Viac o útoku čítajte tu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Explózie v Dortmunde

Koncom decembra sa v Nemecku začne proces s útočníkom na futbalistov Borussie Dortmund. Sergej W. na autobus klubu zaútočil v apríli, pri útoku sa zranili dvaja ľudia. (tasr)

Vyšetrovatelia v byte Nemca ruského pôvodu, ktorý podľa nich stojí za útokom na autobus s futbalistami Dortmundu, našli zápisník, ktorý mu môže výrazne priťažiť. Sú v ňom totiž poznámky o tíme, ale aj o kroví či o frekvencii, ktorá má dobrý signál na diaľku. Trojica bômb, ktorá explodovala neďaleko autobusu tímu, pritom bola schovaná za krovím a niekto ich odpálil na diaľku. (süddeutsche zeitung)

Muž, ktorého zadržali v súvislosti s útokom v Dortmunde, popiera svoju vinu. Nemca ruského pôvodu Sergeja W. zatkli pred týždňom, hrozí mu doživotie. (čtk)

Spolkový najvyšší súd súhlasil s uvalením väzby na Rusa, ktorý podľa polície útočil na autobus Borussie Dortmund. Muža zatkli pri Tübingene, kde pracoval ako elektrikár.(čtk)

Najčítanejšie

| |