Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Vojna v Sýrii

EÚ predĺžila sankcie voči sýrskemu režimu do 1. júna 2018. Rada ministrov tiež zaradila na čierny zoznam ďalších troch ministrov. (tasr)

"Dôležité je pomôcť utečencom zo Sýrie, ale najdôležitejšie je ukončiť konflikt v tejto krajine," povedal v diskusnej relácii RTVS český premiér Bohuslav Sobotka. Spolu s ním je v štúdiu aj premiér Robert Fico. Sobotka si nemyslí, že konflikt nemá vojenské riešenie.

Do riešenia sýrskeho konfliktu sa musí podľa 7 najvyspelejších ekonomík sveta zapojiť aj Rusko a Irán. Je potrebné podporiť mierové rozhovory, ktoré sa vedú pod záštitou OSN, povedala na summite G7 v Taliansku nemecká kancelárka Merkelová. Podľa nej sa vrcholní predstavitelia na schôdzke tiež zhodli, že je potrebné pokročiť aj v politickom riešení v Líbyi. (dpa)

Aliancia sýrskych milícií podporovaná USA prisľúbila, že bojovníkom Islamského štátu v Rakke, ktorí sa vzdajú do konca mája, sa nič nestane. Aliancia vyzvala bojovníkov, aby zložili zbrane ešte pred očakávaným útokom na túto baštu IS v Sýrii. (reuters)

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88714 z vás dostáva správy e-mailom