Slovenský hokejista Marek Hrivík sa po konci sezóny v nižšej zámorskej súťaži AHL presunie do prvého tímu New Yorku Rangers.

 Nebude tak k dispozícii pre slovenskú reprezentáciu. (tasr)

Vedenie klubu NHL ho vo štvrtok povolalo z farmárskeho mužstva Hartford Wolf Pack spolu s krídelníkom Nicklasom Jensenom a obrancom Chrisom Summersom.

Všetci traja budú s newyorským tímom počas play-off trénovať a čakať na svoju šancu. Do hry by mohli zasiahnuť v prípade väčšieho počtu zranení.

Rangers sú krok od postupu do semifinále Východnej konferencie NHL, v sérii 1. kola s Montrealom vedú 3:2 na zápasy. Hrivík tak zatiaľ nie je k dispozícii slovenskej reprezentácii, ktorá sa pripravuje na májové MS.

Hrivík už v tejto sezóne odohral za „jazdcov“ 16 zápasov, v ktorých si pripísal dve asistencie. Väčšinu ročníka však strávil 25-ročný útočník na farme, so 40 bodmi (16+24) v 56 dueloch bol tretím najproduktívnejším hráčom Wolf Pack.

Pre Hartford sa sezóna skončila už po základnej časti AHL, v Atlantickej divízii obsadil beznádejne posledné miesto, keď ho od postupovej pozície delilo priepastných 42 bodov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: MS v hokeji

Zimný štadión v Bratislave už pripravujú na hokejové MS 2019. V aréne opravujú chladiaci systém, vzduchotechniku, klimatizáciu, bezpečnostný systém, sociálne zariadenia či šatne. Celková investícia do štadióna dosiahne vyše 2 milióny eur. (tasr)

Ruský Petrohrad sa bude uchádzať o organizáciu MS v hokeji 2023. Z Ľadového paláca plánuje urobiť najväčší hokejový štadión v Európe a jeho súčasnú kapacitu zvýšiť z 12-tisíc na 20-tisíc divákov. O MS 2023 sa plánujú uchádzať aj Česi. (tasr)

Najčítanejšie

| |