Odborári budú v piatok protestovať proti uvoľňovaniu pravidiel pre zamestnávanie cudzincov na Slovensku. Pochodovať chcú v Bratislave popoludní pred budovu ministerstva práce.

„Akceptujeme ľudí, ktorí sú napríklad zo Srbska. Ale nie vždy majú rovnaké podmienky, pracovný čas, nevzťahuje sa na nich kolektívna zmluva a potom je ťažké dotlačiť zamestnávateľa, aby konal inak,“ povedal predseda OZ Kovo Emil Machyna.

Machyna povedal, že nemajú problém s tým, aby Slovensko lákalo lekárov či IT špecialistov. Väčšina cudzincov z krajín mimo EÚ však robí vo fabrikách na linke. Tvrdí, že ak by fabriky na západe Slovenska ľudí odmeňovali lepšie, prilákali by aj ľudí z východu krajiny, kde je nezamestnanosť výrazne väčšia.

„Chceme, aby ľudia z cudziny mali presne rovnaké podmienky ako naši ľudia, nielen vo vzťahu k tarifným mzdám, ale aj iným. Inak nám to robí sociálny dumping.“

Čítajte tiež: Srbi prichádzajú po tisícoch, sú bieli a kresťania – aj tak sa ich bojíme

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Nemecká automobilka BMW hneď po odchode Británie z Únie zatvorí asi na mesiac svoju britskú továreň na výrobu áut značky Mini. Chce sa tak vyhnúť možnému výpadku v dodávkach súčiastok. Také riziko by mohlo nastať, ak odíde z EÚ bez dohody, povedal v utorok pre DPA hovorca firmy. (čtk)

Pred úrad vlády prišli aj farmári, ktorí by sa chceli s europoslancami rozprávať o agropodvodoch. Europoslanci boli v tom čase na stretnutí u premiéra Pellegriniho.

Najčítanejšie

| |