Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií zastavil konanie voči Andrejovi Kiskovi

, ktorý vysvetľoval svoju cestu do Poľska. „Neboli preukázané tvrdenia, ktoré boli predmetom podania a tak bolo konanie bezpredmetné,“ povedal predseda výboru Martin Poliačik.

Prezident mal podľa podnetu od Smeru-SD a SNS zobrať do Poľska vládnym špeciálom svoju dcéru Natáliu a iné súkromné osoby. Zároveň sa zúčastnil na poklepaní základného kameňa mrakodrapu, ktorý má postaviť spoločnosť HB Reavis, v ktorej pracuje jeho dcéra.

Podávatelia podnetu považujú za „neprípustné“, aby prezident SR chodil na súkromné podujatia vládnym špeciálom.

A tiež, aby touto letkou vozil dcéru a iné súkromné osoby. V Kiskovom konaní videli viacnásobný konflikt záujmov a zneužitie štátnych peňazí na osobný a rodinný prospech a účel.

Kiska vysvetlil, že dcéra na palube nebola, čo potvrdilo aj ministerstvo vnútra. „Ministerstvo nám poslalo zoznam pasažierov a dcéra prezidenta Kisku medzi nimi nebola,“ doplnil Poliačik.

V prípade poklepania základného kameňa Kiska argumentoval, že podobné akcie bývajú súčasťou programu zahraničných ciest. Odvolával sa na ekonomickú diplomaciu. V podnete voči nemu vidí pokračovanie pohonu na hlavu štátu. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Kiskove lety do Popradu

Najčítanejšie

| |